Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tanuljam a történelmet?

Hogy tanuljam a történelmet?

Figyelt kérdés
Régen nagyon jó voltam töriből...de mostmár nem értem az egészet....és nagyon rossz vagyok..szerintem (4-re állok) de nagyon rossz mert én 5-ös szeretnék lenni....szeretném ha tudnátok mondani pár ötlet akár lehet játék amivel könnyen és játékosan megérteném az adott anyagokat...
2011. nov. 15. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
most kikapcsolod a gépet és go tanulni. ennyih
2011. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

SZia! A történelem sajnos olyan, hogy ha érdekel, akkor könnyű, de ha nem akkor kész szenvedés. Első szabály: legyen nálad puska dolgozatnál, nem muszály használni, de ad egy biztonságérzetet. Második: bízz magadban, mert ha azt mondogatod, hogy úgyse tudod megtanulni, akkor nem fog menni.

Amúgy én úgy tanulok törit, hogy kézzel/géppel egy mpapírra kiírom a fontosabb adatokat, aztán többször elolvasom és végül felmondom magamnak. Ha magadnak nem tudod felmondani, hívj fel vkit vagy kérd meg a tesód vagy a szüleid, hogy kérdezzenek ki. Az is jó taktika, ha minden nap csak egyszer elolvasod. Ha meg nehezebben tanulsz és nem tudod néhány olvasásra akkor ajánlom, hogy többször egymás után olvass el fél oldalt, aztán próbáld meg leírni..... Nekem először nem ment, mert gondoltam, hogy úgyis tudom és tök hülyeség, de mióta rossz jegyet kaptam, lesés, csalás... nélkül megírom és aztán leellenőrzöm. A töri tanuláshoz 4 dolog kell: türelem, önbizalom, fenék, szék.

Remélem, hogy sokat segítettem. :)

8. oszt/L

2011. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia! Én úgy szoktam törit tanulni hogy egy-két mondatot elolvasok és aztán addig mondogatom magamban amig meg nem tanultam és így tovább.Egy nagyobb részt mondjuk egy fél oldalt átismételek és úgy megyek csak tovább.Szerintem a puska nem megoldás mert csak izgulok tőle és mindent elfelejtek.Például témazáróra ki szoktam írni a fontosabb személyeket, évszámokat, helyszíneket és így minden meg van egy helyen.
2011. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Húú! :) Nagyon köszi az ötleteket! :) Akkor kipróbálom...és így biztos fog menni! Az első kommentelőnek meg üzenem....hogy nem a gépezéssel van baj...mert egyáltalán nem gépezek sokat...csak..így alakult ebben az évben.:) Mégegyszer köszi :)
2011. nov. 20. 19:14
 5/9 anonim válasza:
26%

ehez csak gratulálni tudok én a kettest nem tudom összekaparni te meg a 4esért sírsz...


leülsz kinyitod a könyvet/füzetet/atlaszt és nem csak nézel ki a fejedből hanem tanulsz is! ha órán nem tudtad megjegyezni!

de akkor se értem h a 4es mért "rossz"

2011. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 11-17 18:28 válaszoló javasol, azt én magolásnak nevezem, nem tanulásnak. Kedves kérdező, azt javasolnám, a történelmet ne tantárgynak, inkább mesének fogd fel. Figyelmesen, elképzelve a dolgokat olvasd el a adott anyagrészt, aztán zárd be a könyvet, tedd el, hogy ne is ess kísértésbe, majd próbáld hangosan visszamondani, amit elolvastál. Mindezt addig és annyiszor, amikor már el tudod úgy mesélni a történetet, hogy annak lényege, mondanivalója nem hiányzik.
2011. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én úgy szoktam megtanulni hogy addig olvasom amíg el nem tudom mesélni hogy ne hagyjak ki olyan részt ami fontos és tudjak mindenről mesélni.. szóról szóra nagyon ritkán tanulom meg de elmesélni minden órára eltudom.. igaz most már olyan részt veszünk ami elég nehéz, de ezt is így elmesélésre tanulom meg nem bemagolom mert abból két nappal később semmit sem tudok..

és hidd el ez jó megoldás ajánlani tudom neked :)

és még valami az osztályba én vagyok a legjobb töriből.. hidd el nekem így kell ezt megtanulni! :P

2012. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És az osztályban is mások tollával ékeskedsz?
2012. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem könnyű mert fotografikus memóriám van, maximum 3x elolvasom a leckét, LEFEKVÉS ELŐTT, és habár akkor még nem tudom, lefekszek aludni, majd reggel elolvasom még 2x.

És én így feltudom mondani a leckéket(:

2012. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!