Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan jöttél rá, hogy mi...

Hogyan jöttél rá, hogy mi érdekel? Mi alapján választottad ki a szakodat?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el az egyetemet, nem tetszik a szakom, váltani szeretnék.
2012. okt. 12. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

én pl már általános iskola óta infót akartam tanulni, aztán gimiben rájöttem,h a programozás nem menne igazán meg ha a számítógépes dolgok nem sikerülnek az rettentően felhúz és így kb utolsó félévre teljesen bizonytalan voltam h hogyan tovább. Ezidőben az egyik tanárom minden órára továbbtanulási-önismereti teszteket íratott velünk és nálam szinte mindegyik eredménye az volt,h informatikusnak/mérnöknek/rendőrnek/gazdasági szakembernek kell tanulnom, namost infót nem akartam, mérnök fizika meg ahol kell rajzolás miatt kilőve, rendőrtisztire a felvételit nem tudtam volna megcsinálni+nem is akartam, így egy maradt, oda jelentkeztem és fel is vettek, ez a gazdálkodási és menedzsment szak, már ez 3. évem és nem bántam meg, bevállt :)


van ilyen tesztek a felvi.hu-n is, illetve ez a 94 kérdéses ez eléggé elterjedt fajta és részletes jellemzést is ad rólad -nálam kb 95%ban eltalálta a dolgokat: [link]


amúgy mit tanulsz?

2012. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
SZE gazdálkodás és menedzsmenten vagyok.
2012. okt. 12. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a kb. irányt (reál, matekkal kémiával, biosszal) elég régóta tudtam. A konkrét szakról Kutatók Éjszakáján hallottam, és akkor azonnal tudtam, hogy oda akarok menni.
2012. okt. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
konkrétan én se tudtam, hogy mi is akarok lenni, csak reálisan próbáltam értékeltem magam. tudtam, hogy a matematikához van tehetségem és a kémia érdekel a legjobban. elkezdtem a vegyészmérnökit, mert az tűnt logikusnak, de mégse tetszett. most végzős matek szakos vagyok kémia minorral.
2012. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2., ez melyik szak? :)



Azalapján választottam, hogy ebben több dolog is volt, ami érdekel és nem tűnt túl nehéznek.

De munkám nem lesz és harcokkal teli,kemény szakterület ez egyébként is.

2012. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biomérnöki
2012. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra tippeltem. Akkor helyes volt. :)

Az volt az első helyem, de nem sikerült. Annyira nem bánom, mert nem tudom, mennyi kitartásom lenne hozzá.

2012. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!