Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakma vagy egyetem? Teljesen...

Szakma vagy egyetem? Teljesen tanácstalan vagyok. Ezek közül melyiknek van a legtöbb értelme:?

Figyelt kérdés

Már az elején leszögezem, hogy jó tanuló vagyok, de valahogy mégis a szakma felé húz a szívem. Nem tudom miért... egy megérzés.


1. Elmenni egyetemre belföldön saját költségre. Ami marha sokba kerül, és valahogy nem érzek motivációt se rá, nem tudom, hogy mit tanulnék szívesen.


2. Először egy OKJ, majd utána keresni egy munkát, vagy ha nem megy, akkor egyetemre/főiskolára menni és viszem magammal akkor a többletpontot is az OKJ által.


3. Egy OKJ, majd kimenni vele külföldre. (hogy megy ez az Europass dolog pontosan?)


4. Külföldön (Bécsben mondjuk) egy egyetemet elvégezni, és vállalni a kockázatát, hogy nem megyek át az első évi "selejtező" vizsgán. (A németet addigra emelt szinten fogom tudni.)


Nem jut eszembe több lehetőség. Milyen szakképzések vannak még, amit külföldön is tudok használni? Mi a fontosabb a mai világban: Diplomával a presztízs vagy a szakértelem?



2012. okt. 14. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami normális szakot választasz ami keresett is, akkor a diplomával is jár szakértelem. Messzemenőkig nem annyi, mint a 10-15-20 éve a szakmában lévőké, de egy jó alap a fejlődéshez.


Az is tévhit, hogy az OKJ-ról szakértelemmel kerülsz ki. Ott is csak egy nagyon gyenge alapot kapsz, a többit tapasztalnod kell.


Én magam részéről marhaságnak tartom az okj-t, pedig elvégeztem egyet. Életem talán eddigi legrosszabb döntése volt. Utána megcsináltam egy mérnöki szakot (pontom amúgy az okj nélkül is elég lett volna.) diploma után 1 hónappal találtam szakmában munkát, és 3 hónappal utána kezdtem is. .. De tapasztalat amit mondtam: az egyetem is csak az alapot adja meg, lesz sejtésed a szakterületedről, de ha nyitott vagy az újra, és a saját szakterületedben képes vagy elmélyedni, hamar szerzel szakértelmet.

2012. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5: először egy jó szakma, utána állami egyetem.
2012. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez lényegében a 2. pont lesz. Vagy jó szakma alatt mit értesz? Gondolom akkor nem OKJ-t.
2012. okt. 14. 10:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó szakma alatt az értem amikor értesz valamihez. Nem ilyen kommunikátor meg ilyesmik hanem például asztalos.


"Mi a fontosabb a mai világban:" Ismerős aki beszerez a munkába.

2012. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

de a szaktudást valahol meg is kell szerezni. Én az OKJ-t ismerem csak, ami ezzel foglalkozik.

Nem fogok Magyarországon maradni majd utána, szóval költségmentes egyetemre nem akarok menni.

2012. okt. 14. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen meg kell, de vannak nevetséges OKJ-k is, amik csak alibinek jók és végig a lábukat lógatják rajta az emberek és SEMMI értelmeset nem tanulnak. (Van ilyen egyetemi képzés is sajnos...)

Na ezeket el kell kerülni.

Egy normális értelmes szakmával nem lehet baj.

2012. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!