Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkezdtem a gyógyszerész...

Elkezdtem a gyógyszerész szakot, mert nem vettek fel ált. Orvosira. Van értelme megpróbálni újra? Ezen gondolkozok egész nap, de nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Nem rossz ez a szak, a szüleim orvosok és nekik például nagyon tetszene az ötlet hogy gyógyszerész legyek, mert hogy abban mennyi pénz van..ami tök jó, DE:

-semmiképp sem szeretnék gyógyszertárban dolgozni

-orvoslátogatóként gyógyszereket reklámozhatnék reggeltől estig, és láttam hogy mennyire nincsenek oda értük az orvosok

-kutatóként ami még legjobban érdekelne,és izgalmas vígan elemberkísérletezgethetnék - de ez nem pont az ellentéte az orvosi munkának?? azért akartam oda jelentkezni hogy segíthessek az embereken.

Szerintetek érdemes lenne újrajelentkeznem? Ha felvennének, már nem csúszhatnék egy évet sem, kényelmesebb lenne maradni..kétszer annyit keresnék mint egy orvos,kevesebbet kell dolgozni. de bírnám ezt később lelkileg? mármint hogy nem azt csinálom ami az álmom volt

Vagy maradna alternatív verziónak a fogorvos: az is sokat keres és még orvos is :D


(azért itt kérdezem, mert a környezetemben mindenki eléggé elfogult a rakás pénzzel szemben)


2012. jan. 16. 20:38
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és lány vagyok :D
2012. jan. 16. 20:46
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nagyon átérzem a helyzetet, én is jártam a te cipődbe...

Először nem vettek, majd következő évben azt hittem megint nem fognak, és mivel bejelöltem a gyógyszerészetet is, beletörődtem hogy gyógyszerész leszek. Aztán kis híja volt, de éppen hogy becsúsztam orvosira.

De az az igazság hogy ha másodszorra sem vettek volna fel, én nem jelentkeztem volna újra.


És most látom csak mekkora nagy hiba lett volna. Mert az, hogy azt tanulom amit szeretek, és egész életemben ezt csinálhatom majd számomra megfizethetetlen.


Úgyhogy szerintem igen, jelentkezz, veszíteni nem fogsz vele.

2012. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen próbáld meg! Főleg, hogy van hozzá már egy ilyen háttered, esetleg ezt azt be is tudnál számíttatni az orvosin. Én javaslom. Egész életedben bánnád, ha most nem próbálnád meg.
2012. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj meg a félév végén ill. ha elutasítanák a köv. félév végén átjelentkezni az orvosira. Lehet, hogy nem is kell újra felvételizned, mert átvennének. Egyik ismerősöm is először gyógyszerésznek tanult, de rájött, hogy jobban érdekli az orvosi pálya. Szerintem egy próbát megér! Sok sikert, bárhogy is döntesz! :)
2012. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy engem ide is csak 2. nekifutásra vettek fel.. átjelentkezni meg nem lehet államilag támogatottra, csak felvételizni (nem az a baj hogy nem sikerülne, mert biztos bent lennék idén, csak az idő miatt.. )
2012. jan. 20. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben így gondolom(gondoltam)ahogyan te!

Ebben az évben egy ponttal csúsztam le az orvosiról(csak Debrecenbe jelentkeztem!) és most itt vagyok gyógyszerészetin.

Végül te hogy döntöttél?

2013. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!