Mit csináljak? (FONTOS)

Figyelt kérdés
Pénzügyi és számviteli ügyintéző OKJ-n vagyok, mert úgy gondoltam, hogy majd mérlegképes könyvelő tanfolyamra fogok tovább menni. De időközben rájöttem, hogy nem nekem találták ki. Csak azért jutott eszembe, hogy ezt tanuljam, mert úgy tudom jók az elhelyezkedési lehetőségek. Mit csináljak? 1. Végezzem el úgy, hogy nem szeretem, nem érdekel csak azért, hogy könnyebben kapjak majd munkát? 2. Vagy végezzek el valami mást, ami esetleg érdekelne, de lehet, hogy nem kapok vele munkát? A 3. lehetőség, hogy szakmát tanulok+ nyelveket, pár évig gyűjtöm itthon a tapasztalatot és majd elmegyek külföldre. A családom nehéz anyagi helyzetben van amúgy, szóval egyetem kizárva. A mérlegképes könyvelőt meg csak munkaügyin keresztül tudnám elvégezni. Előre is köszönöm a segítséget.

2012. okt. 16. 17:08
 1/2 Evelynn válasza:

Én ugyanezt az utat jártam,elmentem püi számviteli okj-ra,hogy ha bejön akkor megyek mérlegképesre,ha nem jön be akkor ennyi,más irány. Mondjuk nekem bejött,és most végzek a mérlegképessel.


De ha nem neked találták ki akkor ne menj a mérlegképesre,mert nem könnyű,főleg ha nem érdekel.

Sokkal nehezebb,mint a püi számviteli ügyintéző.

És ha megbuksz,vagy otthagyod a munkaügyis tanfolyamot visszatéríttetik veled,az pedig szerintem nem hiányozna..


Az elhelyezkedés egyébként nem könnyű vele,ezt rosszul tudod.

Van hiány,de olyanokra,akiknek 2-3 éves tapasztalatuk van,megvan a mérlegképes,ha lehet még fősuli is,és legalább egy nyelv amin tárgyalóképes szinten beszélsz...

Szóval egy kezdő ilyen szakmával nem sokat ér..

Nekem nem lett munkám vele,és az oszt.társaimnak sem nagyon akik ezt végezték.


A 3. lehetőséget választanám a helyedbe!

Munkaügyibe indítanak nyelvtanfolyamot,és kapsz ugyanúgy 50 körül,mint ha a mérlegképest csinálnád általuk.

A lényeg,hogy egy nyelvet legalább beszélj magasabb szinten,mint a középfok,ha lehet tárgyalóképes szinten.

Ennek lenne időd a tanfolyam mellett melléfeküdni.


De még azon is elgondolkoznék a helyedbe,hogy otthagyom a püi számviteli okj-s sulit,és más okj szakmát csinálok meg.

Merthogy csak 1-et támogat az állam a többi fizetős lesz!!!

De nézz utána hogy ez biztos így van-e,mert én így hallottam,de nem jártam utána,mert nekem nem volt aktuális.


Még ha nem mész külföldre akkor is jó esélyekkel indulsz Mo-on is ,ha van szakmád,és mint már írtam legalább egy nyelv magas szinten!


Mondjuk szakmát nem tudok Neked ajánlani,mert nem tudom mi érdekelne,és azt sem,h fiú vagy lány vagy.


Majd írj hogy hogy döntöttél,és remélem segítettem :)

2012. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nos felső fokú angolt azt tervezek és szerintem meg is fogom csinálni. (Amúgy több nyelvet is szeretnék majd tanulni.) Ezt a pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot végigcsinálom, ha már elkezdtem, a szüleim is ezt mondják. De nem mérlegképesre fogok jelentkezni az tuti, majd elkezdek valamilyen felsőfokú OKJ-s tanfolyamot. Az OKJ-s tanfolyam amit most csinálok azt nem támogatja az állam, szóval tudok még állam által támogatott OKJ-s képzésre jelentkezni. Egyébként 20 éves fiú vagyok. Köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznosak voltak.
2012. nov. 11. 07:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!