Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is büfészak a...

Szerintetek is büfészak a műszaki menedzser? Én úgy hallottam, hogy semmire se jó.

Figyelt kérdés

2012. okt. 16. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a szak azt jelenti, hogy mindenhez értesz majd, de semmihez se igazán.
2012. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Büfé szak alatt meg nem tudom mit értenek az ide írogatók..

Hogy mennyire nehéz a szak? Ha jó egyetemen tanul valaki, akkor minden szak lehet megterhelő, és a műszaki menedzseren is tuti nagyon sokat kell tanulni.

Vagy mennyire lesz rá kereslet a munkaerő piacon?

Először is ezt évekkel előre nem látjuk bármi történhet, lehet, hogy a mostani 'büfészakok' lesznek húsz év múlva nagyon keresettek. Hogy most mennyire van rá kereslet, azt úgy lehet kideríteni, hogy rákeresel néhány álláshirdetésre.

2012. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
az olyan határeset. azért nem akkora büfé, mint egy turizmus vendéglátás, de sokat ne is várj tőle.
2012. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

tényleg az a baj vele, amit az első hozzászóló írt. mindenhez értesz, de semmihez sem igazán. :S

Viszont egy jó műszaki diplomával aranyat érhet (sőt talán még valami 2 éves műszaki okj-vel is). De azért nem lehetetlen vele elhelyezkedni, ilyen embereket is keresnek a gyárak, csak keveset. :)

Viszont ha már két diplomát is szerzel, akkor érdemes egy gazd.men. és egy műszaki diploma. így a menedzser részéhez is jobban értesz és a műszaki részéhez is, az ilyet viszont biztos h vadásszák a cégek.

2012. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Az egyik legjobb diploma, ha a BME-n végzed. Rengeteg pozíció van a multiknál, ahol gazdasági és műszaki területen is otthon kell lenni, de utóbbiban nem túl mélyen. Ilyen pl. egy beszerző elektronikai cégeknél. Hangsúlyozom, ez nem mérnök szak, inkább a gazdasági szakokkal érdemes összevetni, azoknál meg nagyon sok területen jobb.
2012. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Közepes nehézségű a szak elvégzése: semmiképpen nem az az eset, hogy tanulás nélkül is meglesz a diploma, de azért nem is tartozik a legnehezebb szakok közé.


Projektvezetőnek pl. el lehet menni ilyen végzettséggel (és persze megfelelő rátermettséggel: sok mindenre figyelés egyszerre, rendszerben gondolkozás, kiváló kommunikáció), de szerintem leginkább valamilyen műszaki végzettséggel párosítva lehet igazán nyerő.

2012. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Annyira nem büfészak, sztem kereslet is van rá nagyobb cégeknél (a matek erös úgyhogy abban jónak kell kelled) Viszont arra számíts hogy nem mérnöki pálya, nem tervezhetsz, nincs meg az a szépsége. Általában azt csinálja amit a mérnökök már nem, project-tervek összeállítása, éves beszámolók írása, leadása, prezentációk, bürokrácia, némi müszaki rálátással. Szóval nem jelentéktelen, a mérnökök munkáját támogatja, leveszi a vállukról az adminisztrációt és a papírmunkát. Röviden mondva.
2012. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :)
2012. okt. 21. 14:31
 9/10 anonim válasza:
100%
A műszaki menedzser inkább a vezetés, vállalat irányítás a szakterülete valamivel könnyebb mint a mérnöki mert több a magolós tananyag, de az alap mérnöki tantárgyakat itt sem lehet megúszni.
2012. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
67%
Pár éven belül tíz menedzserre jut majd egy szakember.;) Nem tudom kit fognak majd "menedzselni". Az sem elképzelhetetlen,hogy kénytelenek lesznek saját magukat menedzselni.Menedzselni,menedzselni,menedzselni.....hmmm. Ez a szó (ez a csodálatos szakma...),ezen bexarok...:DDD
2012. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!