Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nézegetem a felvi-n a munkakör...

Nézegetem a felvi-n a munkaköröket, és nem tetszik semmi. Lassan 16 éves vagyok. Nem akarok munkanélküli lenni, akit majd csak eltart a férje. Változik majd még a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Ok. Az elég túlzás, hogy semmi nem tetszik. Pontosabban 3 tetszik, viszont mindben van kifogásolnivalóm.

orvos-egy ismerősömet idén nem vették fel SZTE-re, pedig végig kitűnő volt a gimiben...amit én elég esélytelennek nézek magamra tekintve, pedig jó tanuló vagyok. Ja igen, meg persze utálom a kémiát.:S

designer/lakberendező-ehhez kéne tudni rajzolni ugye? mert az nagyon nem megy. Pedig ezt még talán szeretném. :) Nagy a képzelőerőm, fejben sokszor tervezek ruhákat, vagy épp szobákat.

énekes-elvileg jó hangom van, többen mondták, hogy (jóértelemben) kirázza őket a hideg. :) apukám támogatna, viszont anyukám ennek nagyon nem örülne. és ha nem lennék ismert, akkor megélni se nagyon tudnék belőle.:S


Szóval nagyon nem tudom mit csináljak. Egészségügyi szakközépbe járok, ha leteszem a 4 évet, utána automatikusan kapok ápolónői diplomát (vagy mit) dolgozhatok ápolónőként (külföldön!!! nálunk ez így van, mielőtt belekötnétek)

Viszont én nem akarok, "csak" ápolónő lenni, középiskolai végzettséggel.


Szóval, vélemények?

Lehet, hogy majd még ezalatt a 4 év alatt (9.es vagyok), megtetszik még valami munkakör/tantárgy?

Nagyon régóta csak ezek a munkák érdekelnek, el sem tudom képzelni, hogy pl mérnök vagy ügyvéd legyek...Főleg, hogy matekból síkhülye vagyok.



2012. okt. 18. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én most 24. évesen találtam ki mi akarok lenni igazán. Szóval még megjöhet bármihez a kedved.
2012. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Egészségügyi szakközépiskola elvégzése után nem kapsz diplomát! Ez az egyik. A másik, a felvi.hu-n nem munkaköröket találsz, hanem egyetemi főiskolai szakokat és karokat, illetve a továbbtanulással kapcsolatos információkat! Tájékozódj egy kicsit jobban, mert elég butácska és tájékozatlan a kérdésed.
2012. okt. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

www.milegyek.hu -t nézegesd.. nekem segített az utóbbi időben nem is kicsit. (:

(pedig nekem még csak középsulit kell választanom..)

Az orvosi.. hát az tényleg rengeteg tanulás..

A lakberendező nem lehet rossz.. és (nem Mo-on) lehet jövőd vele..

Az énekes,, vagy bejön vagy nem én erre csak nem alapoznék..

14/l

2012. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. te pedig nem olvastad el rendesen a kérdésem. Mint mondtam, KÜLFÖLDÖN járok egészségügyibe, és itt 4 ÉV elvégzése után KAPOK DIPLOMÁT.

igen, tudom, hogy a felvi-n főiskolai szakok vannak, rosszul tettem fel a kérdést.

2012. okt. 19. 13:51
 5/6 A kérdező kommentje:
1. és 3. válaszolónak pedig köszi a választ :)
2012. okt. 19. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Bármelyik skillt lehet fejleszteni. Rajzolni meg lehet tanulni - nagyon jó könyvek vannak a témában, ha szorgalmas típus vagy, a kémiát és a matekot is meg lehet szeretni.

Az orvosi pályához és énekléshez nincs túl sok önbizalmad, csupa kis betűvel írtad azt a részt. Szerintem azzal indíts pályát, amiben jobban otthon érzed magad, ezért javaslom a 2. verziót.

Később is lehetsz még akármi, semmilyen törvény nem írja elő, hogy hány szakmád lehet.

Bandát most is szervezhetsz én felléphettek rendezvényeken, vagy az utcán. Szerintem az lesz igazán jó énekes, akinek ha beragasztják a száját, akkor is énekel. Tehát szívből csinálja és meg sem lehet állítani.

Good luck!

2012. okt. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!