Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Jövőre egyetemr...

Mit csináljak? Jövőre egyetemre szeretnék menni. Tavaly nem vettek fel mert nem lett elég az érettségi pontszámom.

Figyelt kérdés

Most két megoldásom van.

A, Elmegyek dolgozni és gyűjtöm a pénzt az önköltségesre

B, Tanulok keményen és két tantárgyból emelten újraérettségizek, hátha felvesznek államira

Melyik legyen? Mert ugye egyik se 100%, már emelten is mind2 őbből legalább 75% ot kéne írni h legyen esélyem.



2012. okt. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik ez a két tárgy, amiből érettségizned kell emelt szinten? Mennyit tanultál a legutóbbi érettségid óta, mennyit felejthettél? Milyen szakra szeretnél járni?


Én mindenképp a tanulást erőltetném, de emellett ha van lehetőséged, menj el dolgozni is. Úgysem tanulnál egész nap, a melóból összegyűjtött pénzből pedig lehetne egy darabig finanszírozni az egyetemi élet költségeit, így az nem a szüleid pénztárcáját terhelné.

2012. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen szak? Milyen tárgyakból akarsz érettségizni?

Amúgy ha biztos vagy benne, hogy neked tényleg az a szak kell akkor javaslom az A és a B verziót is. Részmunkaidős állás heti 20-30 munkaóra mellett azért nem egy nagy kaland felkészülni májusig 2 érettségire. Legalább be lennél biztositva akkor ha nem vesznek fel, ha meg felvesznek államira akkor legalább lesz munkatapasztalatod meg egy kis zsebpénz utazásra,tankönyvre,magántanárra stb.

2012. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Francia szakra mennék, francia emelt és magyar emeltre lenne szükség. Franciából mindig 5 voltam ,tavaly emelteztem de 4 es lett sajna de ez még kiküszöbölhető. Magyarral van inkább baj, azt középszinten csináltam. Dolgozni meg tanulni már nem bírnék, mert járok még lakberendező suliba is, ot is van házi meg tételek is, 3 félét nem akarok egyszerre csinálni szal vagy tanulás vagy munka.
2012. okt. 19. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!