Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű érettségi a...

Emelt szintű érettségi a tavaly végzetteknek is kötelező a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Megvan a lista, hogy mely szakokra kell és miből az emelt szintű érettségi, és egy kicsit befostam, mert az én kinézett szakom is ott van... Eddig azon paráztam, hogy vajon meg tudom-e tanár nélkül csinálni a nyelvvizsgát, most viszont attól is elkezdtem félni, hogy más tárgyból hogy fogom megcsinálni az emeltet, tekintve, hogy már nem vagyok diák, 2011-ben végeztem. Rám is érvényes akkor ez az új szabály? Nyáron még gondolkodtam, hogy a biztonság kedvéért megcsinálhatnám az emelt törit, de konkrét tételeket nem is találtam emelt szinten, ami elég ijesztő. Aki már nem iskolás, az hogy tud felkészülni emelt szintre? Tényleg így elvágják az ember elől a továbbtanulási lehetőséget? A magántanár manapság elég luxus sajnos. Tudok bármit is csinálni, vagy ezt megszívtam?
2012. okt. 19. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Azelőtt meg felvételi volt, arra is kellett készülni, akkor is, ha valaki régebben végzett.. Meg lehet csinálni. Veszel pár tankönyvet vagy elmész könyvtárba, nem kell ehhez magántanár. Az egyetemet hogy akarod elvégezni, ha ennyire parázol egy-két vizsgától? Szedd össze magad!
2012. okt. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyetemen legalább kiadják, mit kell megtanulni. Honnan tudjam, milyen tételek milyen részletességgel kellenek, ha nincs tanár, aki megmondja. Az, hogy ,,mindent tudni kell" nekem egy kicsit tág fogalom, nem leszek tőle előrébb.
2012. okt. 19. 03:47
 3/4 anonim válasza:

Én ezt most tényleg nem értem. Ahogy látom, van neted, nyilván van keresőd is. Beírod, hogy informatika emelt szint. Csak úgy köpi az oldalakat, többek között az összes korábbi évek tételei fenn vannak, úgyhogy ne mondd, hogy nincs ilyen. Le vannak írva a követelmények is, sőt egy csomó helyen könyvajánlók is. Rengeteg fórum foglalkozik ezzel, nemcsak ez az egy oldal. Ugyanakkor menj be a suliba, ahol érettségizni akarsz, és kérd el a témaköröket a szóbelihez, mert a hivatalos oldalakon ajánlás van csak.

De most komolyan. Ha ennyire nem érdekel, vagy lusta vagy rákeresni, akkor hogy fogsz majd egyszer diplomamunkát írni? Ott sem fogják majd a kezed. A továbbtanulási lehetőséget azzal senki sem vágja el előled csak azért, mert már nem vagy gimnazista. Szerinted hogy tanul egy csomó felnőtt ember, rég túl az érettségin?

2012. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem sehogy nem tanulnak a felnőtt emberek ebben az országban. Mindenki gürizik, nem ér rá tanulni. Nem kértem, hogy lecsesszetek, csak kérdeztem valamit. Az infó emeltet nem merném bevállalni, annyira nem értek a gépekhez. Viszont töriről nem találni semmit, csak a tematikát, a könyvek is használhatatlanok szerintem, láttam őket, köszi a rosszindulatot mindenesetre, az mindig megy.
2012. okt. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!