Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol vagy történelem emelt...

Angol vagy történelem emelt érettségi? Melyikre lehet egyedül esélyesebben felkészülni?

Figyelt kérdés
3 éve érettségiztem, az angolom 74%-os lett, a törim 68%, tehát eléggé átlagosak, azt hiszem... Most segítség nélkül kellene felkészülnöm valamelyikből, de már emelt szinten. Ha veszek felkészítős könyveket, és nagyon ráállok, az angol lenne a könnyebb, igaz? 74%-os középszintű tudásomat fel tudom tornázni fél év alatt emeltre? Nem érdekel, ha nem lesz annyira jó, csak legyen meg, sajnos a kiválasztott szakjaimon kötelezővé tették az emeltet.
2012. okt. 19. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha így lenne, de azért a közép és emelt szintű érettségi között hatalmas különbség van. Az angol és a töri annyiból szerencsés, hogy magolni kell mindkettőt, nem pedig érteni, mint például a matekot. Ha én neked lennék, inkább az angollal próbálkoznék. Sokkal élvezetesebb másokkal beszélgetni, filmet nézni és zenét hallgatni, mint gubbasztani a könyvek fölött órákat, jegyzetelni meg ismételni...Mondjuk ha az angol közeped 74% akkor emelten szerintem meglenne a 2-es.
2012. okt. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az angolt és a törit magolni kell nem pedig érteni??:D Első, láttál te mostanában emelt érettségit a két tantárgyból?:D

Kérdező, a kérdésedre válaszolva, az angol emeltet szerintem sokkal könnyebb megugrani, annak annyi a hátránya, hogy akkor nem számítják be a nyelvvizsgát (ha van).

2012. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Nem értem mi a gondod.

1. voltam

2012. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy az angolt és a törit magolni kell és nem pedig érteni, mint a matekot.

Szerintem a nyelveket mindig érteni kell elsősorban (a nyelvtant), oké a szavakat tényleg magolni kell.

Viszont a töri érettségi már rég nem úgy néz ki, hogy ha mindent tudsz és leírod, akkor kész 5-ös, jól sikerült. Nagyon sokat kell gondolkozni, át kell látni a folyamatokat és nem mellesleg tudni kell a feladat írójának a fejével is gondolkozni, hogy mit vár el. Szerintem az emelt töri nagyon nehéz pont ezek miatt.

Ezért kérdeztem, hogy ismered-e az érettségi követelményt, elnézést, ha kicsit udvariatlanul hangzott.

2012. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ha azt mondta h "magolni" kell akkor biztos h köze nincs az egészhez..:D

Magolni a hülyék szoktak, a törinek meg kell érteni az ok-okozatát illetve h mi miért történt és ettől lesz később tudomány a töri, ha tanulod, tehát nem magolás kérdése. Nyilván, évszámok, nevek, helyszínek magolás nem magolás, kérdése, ez tök változó téma függő, mennyire érdekli az embert. Csak 1 példa: a sok sértett és áldozat mindig sír trianon miatt, csak megkéne érteni, h mi vezetett oda...nem csak annyiból állt h a csúnya románok és szlovákok elrabolták. Ennek sok, és hosszú történelmi okai voltak és ez egy sajnos hosszú folyamat "eredménye".

A nyelvekhez meg logika kell, persze itt kell sokat magolni, de ha nem látod át tehát nem érted, akkor veszett fejsze.

Érdeke mert én közép angol 3sal most egy 5-öst csináltam, illetve közép töri 5-tel meg egy emelt ötöt. Azért közepeztem angolból, mert már volt nyelvvizsgám belőle.

Szal nem lehetetlen, sőt ha szereted akkor könnyű lesz.

Most egyetemen latint is tanulok, és a latin kicsit bonyolultabb mint az angol, mégsem magolom. Ha megérted, akkor nyert ügyed van, a szavak, ragok pedig memória kérdése. Amúgy németet is tanulok, ami egy fokkal könnyebb mint a latin (sőőt) viszont az angolnál jóval nehezebb

Egyedül egyikre sem fogsz megfelelően felkészülni sztem, mindenképp menj tanárhoz. Sajnos a töri könyvből ami jelenleg általános , abból az életben nem fogsz 5-ös érettségit csinálni, emelten. Angolból meg kérdés, milyen szinten vagy. Mire lehet építeni.

2012. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!