Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülész-nőgyógyász tanoncok...

Szülész-nőgyógyász tanoncok mit csinálnak, az orvosoknál?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"Szülész-nőgyógyász tanoncok"


ILYEN nincs, ezeket orvostanhallgatóknak hivják, és ugyanúgy tanulnak, mint más szakokon.


Részt vesznek a beteg-orvos beszélgetéseken, a viszgálatokon figyelik, hogy az orvos mit és hogy csinál, illetve meghallgatják, hogy milyen kommentárokat füz ehhez.

2012. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent tanoncok?

Ha még egyetemen vannak akkor általában több orvosi részölegen kell lenniük. Ha már kitalálták hogy nögyógyászok lesznek, akkor sokan oda mennek gyakorlatra, ha még nem akkor az jutott nekik, mert ahogy írtam több részlegen kell lenniük.

Ha már aszisztens orvosok akkor akár egy szülést is levezethetnek, ez függ, hogy mennyi ideje aszisztens orvosok. de vért vesznek, infuziót kötnek be, tájékoztatják a pacienseket stb..


Pl én Németországban szültem, egy kis korházban, itt éjszaka nem is volt bent csak aszisztens orvos. mindent megcsinált mint a rendes orvos, habár szinte csak össze varrt, a többit a bába csinálta.

vizitelt stb...


egyik legjobb barátunk is aszisztens orvos, ö 2 éve dolgozik a vese osztályon, ö pl még egyedül nem maradhat éjszakára, de már szinte mindent egyedül csinál.

2012. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tanonc az azok,akik orvostan hallgatok,akik szülész-nőgyógyásznak tanulnak.
2012. okt. 21. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan orvostanhallgató, aki szülésznőgyógyásznak tanul!! Az egyetem után van a szakosodás!!!
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,de nem tudom leirni azokat akik azoknak tanulnak
2012. okt. 21. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát van ugye az orvosin a 6 év utána kell szakodoni, ezután lesznek csak nőgyógyász gyakornokok. Van fősikolai szülésznő képzés, ott már másodévtől erre szakosodnak. Ők szülést vezetnek le, vizitelnek az orvossal, abortusznál vesznek részt..végül is mindent amit a szülésznők a munkájuk során. Nem tudom melyikre gondoltál végül.
2012. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Előző:férfi szülész orvosra gondoltam szakmaként. Vannak a szülő nőnél vizsgálatokor tanulok
2012. okt. 27. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!