Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemesebb választani...

Melyiket érdemesebb választani? Élelmiszermérnöki vagy gyógyszerészeti egyetem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel akarsz foglalkozni? Élelmiszeripar vagy gyógyszeripar? Mindkettőben van fantázia, ugyanis ez a két fogyasztási cikk a legkeresettebb.

Ha nem tudsz dönteni, a gyógyszerészetet ajánlom (én is annak tanulok), ugyanis osztatlan képzés, és kapsz doktori címet is.

2012. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kémia minden téren érdekel mindenféleképpen azt szeretnék tanulni. Az egészésgügy vonzott mindig is, viszont az is érdekel, hogy bizonyos anyagok hogyan épülnek fel, miből állnak. Tulajdnoképpen a kozmetikától, gyógszerig, meg műanyagig stb. minden érdekel ami kémia. Meg hogy bizonyos összetevők anyagai milyen hatással vannak a környezetre, emberekre.. Melyik egyetemen vagy hallgató? Elmondanád a tapasztalataid? És hol szeretnél elhelyezkedni?
2012. okt. 21. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam az élelmiszermérnökin, egészen addig, amíg meg nem találtam egy 2006-os munkaerőpiaci becslést, mely szerint 2015-ig évente kb. 100 új élelmiszermérnök tud a szakmájában elhelyezkedni ( [link] Megnéztem a felvi.hu-n: idén 441 hallgató kezdte meg az élelmiszermérnöki tanulmányait az országban. Még ha a fele lemorzsolódik (ami ezen a szakon nem túl valószínű), akkor is a maradék kétszáz végzős fele tartósan nem talál majd a képzettségének megfelelő állást. S persze ahogy az állást nem találó élelmiszermérnökök egyre többen lesznek, feldúsul ez a réteg és egyre több jelentkező lesz minden állásra. Sok az eszkimó és kevés a főka, hogy stilszerű legyek. Ilyen körülmények között szerintem élelmiszermérnök hallgatónak menni igen komoly kockázat, hacsak valaki kőkemény protekcióval nem rendelkezik a munkaerőpiacon.
2012. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd figyelembe a képzések közötti különbséget nehézség terén is, ég és föld...(nyilván a gyógyszerészet "javára")
2012. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!