Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik tanulása...

Szandy :) kérdése:

Szerintetek melyik tanulása érdemesebb? Pszichiáter v. Pszichológus?

Figyelt kérdés
tanulás,egyetem,főiskola,pszichiáter,pszichológus

2012. okt. 19. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik érdekel... óriási különbség van köztük, az egyik orvos, a másik meg bölcsész... először olvass utána.
2012. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
én pl pszichológushoz sose mennék el akármilyen problémám van, de pszichiáterhez igen, épp azért amit az első is írt, mert az orvos
2012. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Pszichológust is foglalkoztatnak kórházban, tehát olyan nagy humbuk nem lehet...

A különbség inkább az, hogy a pszichológus hipnózissal és beszélgetésekkel gyógyít, a pszichiáter meg írhat fel kedéllyjavítót, altatót, stb.

2012. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Amennyiben pszichológusról beszélünk, akkor már klinikai szakpszichológust kellene említenetek. Klinikai szakpszichológus képzésre eleve orvosi vagy pszichológusi végzettséggel rendelkező egyén mehet. A pszichoterápiával, hipnózissal foglalkozhat pszichológus és pszichiáter is, viszont ebben az esetben ő pszichoterapeuta. Tehát lehetséges, hogy kitanult pszichiáter az illető, aki pszichoterápiával foglalkozik és gyógyszeres kezeléshez nem igazán ért.
2012. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy melyiket érdemes. Miben vagy jó, a humán vagy a reál tárgyakban? Az emberek konkrét problémái érdekelnek, a gondolataik vagy inkább ezeknek a biológiai-kémiai mechanizmusa?

Megélni mindkét szakmából meg lehet, de teljesen más úton kell elindulni.

2012. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Klinikai szakpszichológus csak pszichológusból lesz, pszichoterapeuta valóban lehet orvos. Én pszichológus vagyok, és nem igazán értékelem, amit a pszichiáterek művelnek. Szép szakma lenne, csak túl sokszor láttam lenyugtatózni tizeniksz éveseket, akiknek semmi bajuk az égvilágon nem volt, max. szerelmi bánatuk. Azért, ugye, nem kell még kedéllyavító, mert tiniként szakítasz a barátoddal. Mondom, nem egy-két kivételes esetben történt meg, hanem rendszeresen. Amit én hallok, a pszichiáterek nem nagyon kérdezgetnek, öt percig bemész, aztán kapod a receptet. Biztosan van kivétel, csak én ezt látom a klienseimnél. De lehet, hogy ők azért jöttek hozzám, mert kiábrándultak a dokikból, szóval lehet, hogy torzít a mintám.
2012. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#6-os!

Te milyen úton haladtál tovább a pszichológiával???Szakpszichológus vagy vagy esetleg magánprxist nyitottál...???

Neked megérte ezt kitanulnod?

2012. dec. 4. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem olyan rég végeztem, és még nem döntöttem el, hogy szeretnék-e szakpszichológus lenni. Klinikai semmiképp, esetleg tanácsadó. Most vállalkozok, relaxációt oktatok (külön tanfolyamot végeztem, hogy taníthassam, ehhez nem kell szakpszichónak lenni), tanulásmódszertannal foglalkozom. De a pszichiáter is biztosan szép szakma, csak csináld majd rendesen, ne úgy, ahogyan már ecseteltem. :) :) :)
2012. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Inkább pszichológián gondolkozom,mint pszichiátrián...de ha most attól,hogy klinikán leszek pszichológus,ott is csak lelki tanácsaokat adhatok,nem adhatok gyógyszert...jól tudom???
2012. dec. 4. 21:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, orvos írhat csak gyógyszert. Vannak országok, ahol klinikai pszichológus (illetve a hasonló funkciót ellátó ottani pszichológusok) bizonyos bogyókat felírhatnak, de Magyarország nincs közöttük.
2012. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!