Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök, Villamosmérnök...

Chuck23y kérdése:

Gépészmérnök, Villamosmérnök vagy a Járműmérnök előtt van nagyobb jövő?

Figyelt kérdés

Középiskolás tanuló vagyok és a BME-re szeretnék járni ezen szakok egyikére csak nem tudom melyikben van nagyobb jövő külföldön.

Reálos beállítottságú ember vagyok és jelen pillanatban az autók főleg a működésük érdekel, de az elektrotechnika és más gépek működése is nagyon leköt. Szeretném ha kommenteket ezen szakok egyikén szerzett diplomás vagy tanuló emberek küldenék.

Előre is köszönöm



2012. okt. 23. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindegyikkel lesz munkád az biztos, és mindegyik előtt nagy jövő áll. Szerintem arra menj amelyikre szeretnél.
2012. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy halottam 2010 óta az egyetemi tanárok szeretik megbuktatni a diákokat fővizsga előtt hogy többször járják újra az egyetemet a pénz miatt, ez mennyire igaz?
2012. okt. 23. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hülyeség

első válaszolóval értek egyet

2012. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyen buktatásról.
2012. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyílván csak valami városi legenda de köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 24. 20:24
 6/11 fhenrir ***** válasza:
Üdv! Én villanyos vagyok, szerintem is arra menj ahová jobban szeretnél menni (bár engem anno fizikából a mechanika jobban érdekelt, mint a hálózatelmélet és a terek, de nem bántam meg, hogy ide jöttem). A tanárok sajnos tényleg szeretik megbuktatni az embereket, de nem a pénz miatt. Ugyanis a bukott kreditekből és a későn beadott házi feladatokból begyűjtött pénz nem hozzájuk, hanem a hallgatói képviselethez és az ösztöndíjalapokhoz kerül (legalábbis úgy tudom villanyon így van, gondolom a másik kettőn is). Egyébként mindhárom szakon nagy a bukási arány, és villanyon a legmagasabb (mi vagyunk a másodikok, az építészek az elsők ezen a téren), ezt nem elrettentésként mondom, hanem ösztönzésként, hogy már középsuliban kezdd el megtanulni mélyebben azokat a dolgokat, amik a választott szakon előnyt jelenthetnek. Ha szereted az autókat, villanyosként foglalkozhatsz autóelektronikával, a másik két kar nyilván más oldalról közelíti meg őket.
2012. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen jó ötles villamosmèrnöki, de autókhoz inkább mechatronika a 3 tudományág ötvözete szüksèges én szerintem ès ha jól tudom ezt tanítják is BME-n. Ès köszönöm a biztatást :)!
2012. okt. 27. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. A mechatronika az ötvözi mind a hármat, de ha egy autó motorjával kell vmit csinálni akkor szerintem inkább alkalmaznak egy gépészmérnököt mint egy mechatronikai mérnököt.
2012. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amennyire fejlődik a tudomány most már egyre inkább a villany motorok kerülnek előtérbe. És egy olyan elektromos számítógép által vezérelt motorhoz szerintem mechatronikai mérnököket inkább keresnek mint gépészmérnököket.

Nektek erről mi a véleményetek?

2012. okt. 28. 12:03
 10/11 anonim ***** válasza:
már régóta vannak villany illetve vizzel működő motorok, csa kezeket nem sokan reklámozzák, meg amúgy is baromi drágák. egyszerűen túl sok ember érintett a kőolajban, túl sok embernek van haszna belőle hogy elterjedjenek a villanymotorok.
2012. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!