Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme egy közgazdasági...

Van értelme egy közgazdasági iskola elvégzése után japán szakot felvenni?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult a helyzet:D 8. osztályos vagyok és ugyebár hamarosan itt a pályaválasztás. Jelenlegi állás szerint közgazdasági iskolába felvételizek - könyvelőnek szánnak :D -, de szeretnék az egyetem japán szakot felvenni. Vagy ez butaság. Tulajdonképpen 2 lehetőség fordult meg a fejemben, az egyik hogy középiskola elvégzése után simán japán tanárhoz járni és egyetemen -ha bejutok- számviteli szakot(azt hiszem így hívják- elvégezni. A másik pedig , hogy japán szakot és számvitelt egyszerre felvenni(lehet egyántalán ilyent??). Persze meglehet kicsit előre gondolkodom , de tényleg nagyon tanácstalan vagyok.:D Jó lenne ha valaki felvilágosítana hogy hogy is működik ez az egész dolog :) A válaszokat köszönöm. :)
2012. okt. 24. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Japán szakot és számvitelt egyszerre elvégezné felesleges önsanyargatás. És a nyelvszak nem nyelvtanfolyam.


Remélhetőleg ebből kiderült, mi a válaszom.

2012. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen:D de amúgy tudom, hogy nem nyelvtanfolyam
2012. okt. 25. 07:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A japán szakot csak akkor érdemes elvégezni, ha egyetem után is kimondottan Japánnal, annak kultúrájával, társadalmával, stb. akarsz foglalkozni. Ha elsősorban a nyelv érdekel, és azt akarod majd használni a munkádhoz, akkor többet érsz azzal, ha valamilyen szakirányban tanulsz, viszont a japánt mielőbb elkezded tanulni, éppen azért, hogy mire majd elvégzed az egyetemet, addigra már a japán nyelvtudásod is magas szinten legyen. Ráadásul - ahogy írod 14 éves körül lehetsz - most vagy abban a korban, hogy a nyelvre még nagyon fogékony az agyad, biztos gyorsan tanulnál :)


Én villamosmérnöknek tanulok, s a japánt csak 2 éve kezdtem, de már bánom, hogy nem előbb. Ja, és ha ajánlhatok megbízható és tényleg olcsó tanárt, nézd meg őt, s ha gondolod, írj neki:


[link]


Sok sikert!

2012. okt. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát inkább a nyelv érdekelne :) és próbálkozom a japán tanulással, egész jól megy:D köszönöm a választ:)
2012. okt. 28. 15:42
 5/6 A kérdező kommentje:
egész jól hangzik ez a fajta nyelvtanulás, de szerintem a szüleim nem díjaznák, így egyenlőre marad , az hogy egydül tanulok:D [link] ez az oldalt használom :)
2012. okt. 28. 15:46
 6/6 anonim válasza:
Lehet egyszerre a kettőt, de a pénzügy számivtel elég nehézkes :D Én a helyedbe max egymás után csinálnám a kettőt.
2012. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!