Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme a kutyasulinak ha...

Van értelme a kutyasulinak ha nem engem tart a családban a falkavezérnek a kutya?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam hogy kutyasuliba az vigye el a kutyát akire felnézés tisztel... hát az én családomban elvileg én vagyok a gazdája, de egyáltalán nem tisztel... úgy tekint rám mint egy játtszópajtásra...apukámat tiszteli de csak azért mert fél tőle, szerintem a leginkább anyumra néz fel..tőle nem fél de láttszik hogy tiszteli...

De ha egyszer én vagyok a gazdája.....nem járhatok kutyaiskolába a saját kutyámmal csak mert nem engem néz a falkavezérnek? :S most akkor hogy is van ez?

Ha eljárok vele megváltozik a viszonyunk és engem is tisztelni fog, vagy ha kell csinálni egy feladatot nagy ívben tojni fog a fejemre és úgysem fog hallgatni rám???

Ha anyummal menne több látszata lenne?


(Még nem járunk suliba, csak tervezem hogy elviszem nemsokára...)


2012. ápr. 4. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan viheted te és remélhetőleg ott szép lassan meg fogod tanulni, hogy hogyan kell viselkedned a kutyával szemben, hogy elfogadjon téged felettesének. Egy normális iskola mind a kutyának, mind a gazdának jó és a kettőjük közti kapcsolatot is erősíti. Persze ehhez az kell, hogy számodra ne nyűg legyen a változás és megfogadd a jó tanácsokat, amiket az iskolán kívül is alkalmaznod kell.
2012. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szeretnél a kutyával a továbbiakban foglalkozni, és elkötelezett vagy, akkor bármi lehetséges. :) Az iskola igazából arra van, hogy a gazdi és a kutya megtanuljon közös nyelven kommunikálni. A lényeg, hogy a kiképző tanácsait megfogadd és akard a változást. Egy kutya szemében bármikor megváltozhat a falkasorrend, ami azt jelenti, hogy te is át tudod venni ezt a szerepet, csak kellő energia ráfordítása szükséges. :)

Sok sikert hozzá. :)

2012. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola azért van, hogy mindezt megtanuljátok, elérjétek... :)


Ezért mész oda, ezért fizetsz! Javaslom a tüköriskolákat. :)

2012. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat...

utolsó válaszoló: pont egy ilyen tükörmódszeres iskolába szeretném őt elvinni :) szerintem pár héten belül elkezdek vele járni oda :)

2012. ápr. 4. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ez több okból is marhaság.

Egyrészt a kutyának a család minden tagját falkavezérnek kell tekintenie.

Másrészt a tiszteletet csak foglalkozással lehet kivívni, így aki megtanul bánni a kutyával, azt fogja tisztelni a kutya.

Olvass utána jobban ennek a falkavezérség meg kutyanevelés témának, mert borzasztóan félreértetted :)

2012. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:) tényleg igazatok volt...nemrég elkezdtünk járni egy tükörsuliba :) és már az 1. alkalom után ahogy hezaértünk láttam hogy máshogy viselkedik velem a kutyusom (L)

felnéz rám , tisztel :)

2012. ápr. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!