Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minimum 15 kredit félévente?

Minimum 15 kredit félévente?

Figyelt kérdés

FSZ képzésről kerültem fősulira. Három 5 kredites tantárgyat vettem fel, mert a többit beszámították.

Így lesz ez a következő félévben is.

Akkor ha egyik tantárgyam nem sikerül, nem lesz meg a félévente kötelező 15 kredit.

Akkor az új törvény szerint automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyom?



2012. okt. 29. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt kell meglenni 30.-nak. Második félévben vegyél fel egy választható tantárgyat is.

Nem szűnik meg csak átkerülsz fizetősre.

2012. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szűnik meg csak átkerülsz fizetősre."


- Ennek azért utána kellene nézni adott TVSZ-ben, hiszen nálunk leeht ezért kirúgni, még ha a legtöbb egyetemen nem is.

De általában nem félévente 15-öt kérnék, hanem kétféleévente 30-at, ami azért nem ugyanaz. És erről TVSZ dönt, nem törvény.


De minden valószínűség szerint a beszámíttatott tárgyak kreditértékét beleszámítják az elvégzett kreditekbe.

2012. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (BME), ha jól tudom, úgy van, hogy ha az utolsó két aktív félévedben nem szereztél 30 kreditet, akkor átraknak fizetősre. És van egy másik szabály ("n*15-ös"), ami szerint ha nem szerezted meg az addigi féléveid számának 15-szörösét, akkor megszűnik a jogviszonyod.

És fontos még, hogy ezeket mindig a tavaszi félév után ellenőrzik.

2012. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyi, hogy ha jól tudom, akkor az n*15-ösnél is az aktív féléveket veszik figyelembe.
2012. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a hallgatói szerződés értelmében 50 kreditet kell szerezni két félév alatt. Remélem nem jól emlékszem :D
2012. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat utána fogok nézni a TVSZ-ben.
2012. okt. 29. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen suli, meg miben változott az új törvény, de nekem az elfogadtatott krediteket is bele számították a félévbe elvégzettek közé. csak az ösztöndíj indexbe nem.

de ha biztosra akarsz menni, tedd azt amit már más is javasolt, második félévbe vegyél fel szabadon választhatókat is.

2012. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi valószínű, hogy felveszek még valamilyen választható tantárgyat.
2012. okt. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!