Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pénzügyi- számviteli...

Érdemes pénzügyi- számviteli ügyintézőnek tanulni? ( Bővebben kattints rám! )

Figyelt kérdés
Sziasztok, tizenkettedikes vagyok, és elkezdtem nézni a szakmákat, és megtetszett ez a szakma. Vagyis igazából nem is ez, hanem a társadalombiztosítási és bérügyintéző. Segitsetek nekem, bár lehet ti se tudjátok még, az alábbi képzés társadalombiztosítási és bérügyintéző jővőre nem idnul (új okj) helyébbe a vállalkozási és bérügyintéző lesz, nézeggetem oldalakat, de ez a képzés mindehol fizetős. Visszatérve, a META Szakközépiskolát néztem ki pénügyi számviteli ügyintéző bérszámfejtéssel kiegészítve- 1 képzésem, tehát ingyenes- szerintetek érdemes elvégezni??? A gondom az hogy a matematika nincs a begyemben, (9.: elégséges, 10.: közepes, 11.: jó, 12.: közepes vagyok ). Ha ezt a képzést elvégzem hova helyezkedhetek el? A másik amit még nem értek, hogy a pénzügyi "csúcsa" a mérlegkéeps könyvelő, amiért már sajnos fizetni kell, mi a +??? ha én még utána elvégzem a mérlegkéeps könyvelő képzést, több fizum lesz, vagy jobb állásokat kapok??? Köszi a válaszokat.)

#OKJ #ügyintéző #mérlegképes könyvelő #META Szakközépiskola #társadalombiztosítási és bérügyintéző
2012. okt. 29. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Na kezdjük az elején... Jobban jársz ha nem sima okj-s képzésen tanulod meg a számvitel rejtelmeit, (ezzel nem sokra mész) Menj inkább BSc -re. Aztán érdemes elvégezni a mérlegképest is. És most a miértek...

Miért BSc? Mert nagyobb tudással ruház fel és a munkáltatók szeretik az okos talpraesett embereket. S nem mellesleg magasabb fizut kapsz. (pl.: egy okj-s bérszámfejtő megkapja a (szakképzett) minimálbért (kb 110e) plusz egy csöppet(max 20-30e). Egy BSc-n végzett könyvelő már nem minimálbért kap, hanem a végzettségének megfelelően un. egyetemi fizetést (150e től...) plusz pár ezret (30-e től felfelé). Aztán a mérlegképest azért érdemes megcsinálni mert ott a kezdő fizu 200e nél kezdődik és határ a csillagos ég. Utóbbit érdemes már egy saját iroda keretein belül csinálni, ahol te szabod az árat amennyiért dolgozol.

Egyéb kérdésed akad, keress nyugodtan.

2012. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak szerintem igaza van. Ha felvesznek egy főiskolára, akkor azzal többet érsz (egyszerűen azért mert diploma). Ha nem sikerül bekerülnöd, akkor jó a pénzügyi számviteli ügyintéző, de tény, hogy kevesebb lesz a fizetésed. Ha viszont utána megcsinálod a mérlegképest, akkor ugyanott vagy mint ha főiskolát végeztél volna.


Meta szakközépiskola: én itt végeztem ügyintézőn, nagyon jó tanáraink voltak, csak ajánlani tudom. Most szeretném megcsinálni a mérlegképest házon belül a Számalkban, édesanyám is itt végzett, nagyon jó.

2013. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Az első válaszolónak: a BSc az NEM egyetemi végzettség csak főiskolai,az MSc az egyetemi. Ha elmész egy céghez könyvelni az annyi fizetést ad amennyi neki tetszik,minimálbérre vagy garantált bérminimumra bejelent,a többi zsebből.Minden pofára megy. Egy maszek nem nézi a diplomát!Csak a közszférában nézik,de ahhoz meg államháztartási szakirány kell.
2014. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!