Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelenleg költségtérítéses...

Ha jelenleg költségtérítéses képzésben végzem az első alapszakomat, utána elvégezhetek egy másikat is, államin?

Figyelt kérdés

Harmadéves vagyok, nappalin, költségtérítésesen végzem a szakot, ez az első alap (Bsc)képzésem.

Februárban szeretnék felvételizni egy másik alapképzésre, amire ha felvennének, akkor ugye jövő szeptemberben kezdeném el, párhuzamosan az első szakom utolsó félévével. Természetesen a második szakot államilag támogatott formában szeretném elvégezni (támogatott féléveimből még egyet sem használtam fel).

Jaj igen, ezt a másodikat levelezőn tervezem végezni nem nappalin.


A fentieket figyelembe véve kérdezném Tőletek, hogy a jelenlegi törvények/jogszabályok értelmében ez a tervem vajon kivitelezhető-e így, vagy gond lehet-e a két szakból, a képzési formából, vagy abból hogy én közben megkapom az első szakomon a diplomámat? Emiatt áttesznek-e költségtérítésesre a második szakon is, vagy jelen esetben ez nem befolyásoló tényező?


2012. nov. 1. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha találsz keresztféléven olyat levelező szakot, amit meghirdettek államilag finanszírozott formában, akkor minden további nélkül jelentkezhetsz rá. Mivel az első képzésed fizetős, így gyakorlatilag semmilyen szinten nem befolyásolja ezt a másodikat.
2012. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!