Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van a szakközépisko...

Mi értelme van a szakközépiskolának, ha az érettségivel nem adja meg a szakmát? Minek tanulnak magasabb óraszámban /plusz szakmai tantárgyakat is/ mint a sima gimnazisták? Így van értelme?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy van. Semmi! Ezt már vagy 10 éve feszegetik, de csak nem jutnak előre.

Sokan amolyan középútnak tartják, mert az érettségi is csak amolyan "feles", gyengécske lesz na meg a szakmai oldala se lesz túl erős. Egy időben volt szó arról, hogy meg is szüntetik, és csak szakiskola és gimnázium lesz, némi átalakulás történt is, de aztán megrekedt az egész.

Én azt mondom, hogy egy mai magyar szakközépben teljes mértékben magadra vagy utalva, neked kell dönteni, melyik részét kezeled erősen, attól függően, mik a terveid. Azaz ha tovább tanulni, akkor nyilván azt nyomni erősebben, ha meg abba hagyni és beállni dolgozni, akkor a szakmai oldalát.


Na csak a gond ott van persze, hogy ezt pont 14-16 évesen nem igazán tudja senki eldönteni, így marad egy zsákutca na meg inkább amolyan szerencsejáték az egész.

2012. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, mi az, hogy nem adja meg a szakmát?
2012. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Érettségi után ott maradsz plusz egy évet és lesz egy szakmád is nem csak egy sima érettségid.
2012. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Gimibe a jobb tanulók mehetnek akik pl nyelvvel szeretnének foglalkozni vagy jó a nyelvérzékük.Akár humán beállitottságú. Mig szakközépbe zoknak javasolt menni aki tudja hogy reál (kémiás fizikás vagy vmi hasonló tárgy élrdekli.) Én kv-i szakközépbe jártam,ezután abban a suliban nem volt szakmai képesítési vizsga. Két másik sulival álltak kapcsolatban ahol mi 2 év alatt tettünk le szakmai képesítő vizsgát. Régen megadta a szakmát a szakközép is,de ma mit érnénk el egy sima érettségivel még ha szakmát is ad? szerintem semmit.
2012. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És szakma megszerzése után ugyan úgy mehet egyetemere, miért érné be annyival.
2012. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni egy kérdést?
2012. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!