Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kriminalisztikai szakjogász-ké...

Kriminalisztikai szakjogász-képzés? Ezzel lehet majd rendőrségen a nyomozati osztályon dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy, ha ezzel nem, akkor mi kell(ene) hozzá?

2012. nov. 3. 14:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még mindig válaszokat várnék! :(
2012. nov. 3. 17:09
 2/16 A kérdező kommentje:

Na, valaki?

Tényleg fontos lenne eldöntenem, hogy elinduljak-e ebbe az irányba, vagy sem... :s

2012. nov. 4. 07:15
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg! :)
2012. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ok, köszi, persze, ha megcsinálom a szakjogászit, akkor meg fogom mindenképp próbálni, csak a kérdés az, hogy megéri-e ezt tanulni. :)

(Egyébként nagyon érdekel, meg minden, csak hát pénzbe kerül az oktatás, ezért nem mindegy, hogy érek-e majd vele valamit...)

2012. nov. 21. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint Debrecenben és a Deák ferenc Továbbképző karán indul ilyen szakjogászképzés! És ahogy olvastam a tanrendet szerintem nagy esély van ezzel a rendőségen dolgozni!Azt hogy pontosan milyen osztályon azt nem tudom, de gondolom a bűnügyi osztályon!

Nézd csak mit találtam:

Bűnügyi osztály feladat- és hatásköre

A BRFK XVII. kerületi Rendőrkapitányság bűnügyi ügyfeldolgozó tevékenységét a Bűnügyi

Osztály látja el. Az osztály alapvető feladata az ismeretlen, illetve ismert tettes ellen indult

nyomozások lefolytatása, a bűncselekmények megelőzése, felderítése, a bűncselekményekre

utaló operatív információk feldolgozása. Tevékenységi körébe tartozik - közigazgatási hatósági

eljárás keretében - az eltűnt személyek tartózkodási helyének megállapítása. A bűncselekmények

elkövetőinek elfogása, illetve az eltűnt személyek tartózkodási helyének megállapítása

érdekében aktív körözési tevékenységet végez.

2012. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
bocsi a hibákért! :)
2012. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jujj, köszönöm, ez nagyon-nagyon jó lenne! :)

Én amúgy a Pázmány Jogi Továbbképzőjén jelentkeztem ugyanerre, még nem tudni sajnos, hogy indul-e, de ha indulna, szerintem ugyanaz lenne, mint a debreceni!


Nagyon szeretnék ilyen jellegű munkát végezni, szóval jó lenne. :)

Köszönöm szépen a választ! :)))


Te esetleg ilyesmi területen dolgozol?

2012. nov. 21. 20:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, nekem még jogi diplomám sincs csak nagyon vágyok arra hogy egyszer én is kriminalisztikai szakjogászként dolgozhassak a rendőrségen! :)Kis korom óra nyomozó szerettem volna lenni de hát sajnos bizonyos kritériumoknak nem felelek meg és gondoltam megpróbálnám másfelől megközelíteni az álmomat! :) Amúgy van már egy diplomám és lehetőségem lenne kriminológiai mesterképzésen résztvenni ami az Elte jogi karán van, de jogász szakkal együtt szeretném párhuzamosan elvégezni!Amúgy ha már így rátértem a jogra mi a véleményed a szegedi egyetemről?Hozzám az lenne a legközelebb és úgy hallottam hogy elég színvonalas suli!
2012. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, a szegedit annyira nem ismerem, én az ELTE-re jártam, viszont hallomásból én is úgy tudom, hogy nem rossz!

Szerintem teljesen jó, ha azt elvégzed, főleg másoddiplomaként. :)

A szakjogászképzéssel amúgy egy a gond: csomószor nem indulnak el. :( Én nem először jelentkezem már, eddig sosem indult. :s Az ELTE-n pl. ált. szinte csak a társasági jogi szakjogász szokott elindulni...

A Pázmányon kérdeztem most, ott jelen pillanatban van mondjuk egy kifutó kriminalisztikai "csapat", de mondták, hogy ott is csak pár évente tud ez elindulni. :(

2012. nov. 21. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna hogy ilyen körülményes részt venni egy ilyen képzésen!Meddig lehet rá jelentkezni?Telefonon nem lehetne valahogyan megérdeklődni, hogy milyenek a képzés kilátásai?Vagy ők ilyenkor még nem tudják hogy fog- e indulni?
2012. nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!