Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kriminalisztikai szakjogász-ké...

Kriminalisztikai szakjogász-képzés? Ezzel lehet majd rendőrségen a nyomozati osztályon dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy, ha ezzel nem, akkor mi kell(ene) hozzá?

2012. nov. 3. 14:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És amúgy szerinted nagy hátrányt jelentene ha a jogot levelezőn végezném el?Érdemesebb nappalira menni?
2012. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én személyesen voltam benn. A jelentkezési határidő december 14. Csak azután tudják összeszámolni, hogy hányan jelentkeztek az egyes képzésekre, és annak alapján döntik el, hogy indul-e valami, vagy sem.

Általánosságban elmondható, hogy 5-6 fővel nem indítanak el semmit, olyan 15 fölött van leginkább esély.

Mondták, hogy volt olyan év, amikor az egyik képzésre annyira sokan jelentkeztek (több százan, mert a közigben kötelezővé tették), hogy az "elvitt a hátán" két másik képzést is, így akkor már mondjuk 10 főtől elindítottak valamit. De ezt sosem tudják sajnos előre megmondani. Ilyen statisztikák vannak, hogy pl. van, ami még sosem tudott elindulni :), van, ami csak egyszer-egyszer (ez is ilyen sajnos). Ami leggyakrabban el tud indulni, az a társasági jogi meg az ingatlanjogi.


Ez az amúgy: [link]


Keresztfélével, februárban indulna.

2012. nov. 21. 20:42
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, és a levelezőről: a levelező (és az esti) hátránya ugye, hogy ott nincsenek szemináriumok, tehát elvileg még kevesebb a gyakorlat, mint a nappalisoknak. Ugyanakkor nem mondanám, hogy mi olyan hú de sok gyakorlati képzést kaptunk volna... Te viszont - gondolom - már dolgozol valahol, elképzelhető, hogy nagyobb eleve a tapasztalati tudásod. :)


Összességében: láttam már olyan álláshirdetést, ahol kifejezetten nappalis diplomát kértek, de a legtöbb helyen ezt szerintem nem nézik.

2012. nov. 21. 20:43
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A rendőrségen nyomozóként elsősorban rendőrtiszti végzettséggel dolgozhatsz, amit ma már - a RTF jogutódjaként - az NKF - en lehet megszerezni (Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Itt egyébként is tanulsz kriminalisztikát és annak valamennyi ágát (krimináltechnika, taktika, metodika) egyaránt, ami teljesen más mint a kriminalisztikai szakjogász képzés, ahol "csak" a kriminalisztika tudományának jogi szempontú megközelítését tanulod.

Nyomozni nem szakjogászi végzettség kell, hanem nyomozástani komplex ismeretek - büntetőjog, büntetőeljárásjog, viktimológia, kriminálpszichológia, és kriminalisztika valamennyi ága.

Ezt rendőrként fogod tudni, a kriminalisztikai szakjogászok nem ilyesmit tudnak.

2014. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Akkor mit tudnak a kriminalisztikai szakjogászok?

Csak mert az általad felsorolt dolgok már a jogi egyetemen is voltak, hát még a szakjogász képzésen...

2015. jan. 24. 15:54
 16/16 anonim válasza:
Nem, nem lehet rendőrség nyomozati osztályán dolgozni ezzel a szakjogászi végzettséggel. Ez a papír arra jó, hogy az ügyészségen dolgozóknak könnyebb legyen a nyomozati anyagok szamukra ismeretlen kriminalisztikai kifejezéseinek mindennapi értékelése.
2016. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!