Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mely európai országokban...

Mely európai országokban beszélnek franciául és angolul is?

Figyelt kérdés

A párommal úgy tervezzük, külföldre megyünk dolgozni. Én franciát tanulok, és ezzel a tudással szeretnék elhelyezkedni, pl. olyan francia cégeknél, amelyeknek vannak magyar kapcsolataik is, vagy valami hasonló. A párom programozó, angolul beszél.

Tehát olyan országot keresünk, ahol mind a munkahelyen, mint a mindennapi életben használható az angol és a francia nyelv is.


Tippek?



2012. okt. 14. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Benelux államok, tehát Belgium, Hollandia, Luxemburg.
2012. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Én ezek közül Hollandiát javasolnám. Bátyám kint dolgozik igaz burkolóként egy magyar céggel vannak kint de jól megy neki ott minden és megértik ha franciául beszél.
2012. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor inkább már Belgium. Ott többen beszélik a franciát.
2012. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kanada?
2012. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat nem olvastam el rendesen a kérdést..

Szóval Kanada elfelejtve.. :)

2012. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát nincs olyan hely, ahol mind a kettő egyformán jó. Talán Belgium de azért ott inkább a francia a fontos, vagy legalább a holland.
2012. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igazából kettőnk közül nekem jobb a nyelvérzékem, szóval ha nincs más megoldás, meg tudnék tanulni pl. angolul és francia-angol cégek közötti kapcsolattartással foglalkoznék... Ebben az esetben melyik országot javasolnátok?

2012. okt. 14. 19:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban Belgium, bár ott inkább a francia, ezen kívül meg a német és a holland. De angolul is biztos, hogy beszélnek.

Akár Luxemburg is szóba jöhet, ott is német-francia, meg tuti hogy angol is. Hollandiát nem javaslom, mert ott annyira azért nem beszélik a franciát, inkább a németet vagy az angolt. Svájcban meg szintén német-francia.

Szóval én olyan európai országot nem ismerek, ahol angolt franciát egyformán beszélnek. Inkább német-francia szokott lenni, de szerintem bármelyik országban ezek közül, az angolt is beszélik. (Hisz világnyelv.) :)

2012. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Csatorna-szigetek, vagyis Jersey és Guernsey.
2012. okt. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hollandiaban elek , annyira nem nyomatjak a franciat.A belgak es a svajciak, Luxemburgiak viszont igen.
2012. okt. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!