Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire érdemes inkább jelentkezn...

Mire érdemes inkább jelentkezni felsőoktatásba? Történelem v. valamilyen gazdaságtudományi szakra?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy egyikkel sem lehet sokra vinni, mert tengernyien vannak, akik ezeket a szakokat végzik, de a természettudományi tárgyakhoz nagyon nem értek (10. óta nincs se biosz, se földrajz óránk)és matekból vagy angolból sem vagyok kiemelkedően jó (középszinten a próbaérettségim 5-ös lett mindkét tárgyból).

Tehát gondolkozom a töri, a külkereskedelem, a gazdálkodás és menedzsment, a nemzetközi tanulmányok, a társadalmi tanulmányok és turizmus szakok között. Olyat szeretnék választani, amivel ha más nem legalább külföldön kapok állást.

A segítségeteket előre is köszönöm :)


2012. nov. 6. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én töriszakon vagyok, de azt tanácsolom, hogy csak akkor gyere ide, ha tényleg szereted, és örömmel tanulod. Másfelől a töri sok mindenhez kell.

A felsoroltak közül szerintem a nemzetközivel lehet külföldre menni jó eséllyel, nyilván a szak jellegéből adódóan is, viszont oda kellenek a nyelvek. (És ott is tanulsz valamennyi törit is, elég átfogó szak amúgy)

Gazdasági szakokkal annyira nem vagyok képben.

2012. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A felvi szerint töri szakkal régész, történész, levéltáros vagy muzeológus lehetsz. Ilyen végzettséggel mennyire nehéz elhelyezkedni? V. töri szakos diplomával máshol is alkalmaznak?
2012. nov. 6. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági képzésekről annyit mondanék, hogy ha államira szeretnél menni akkor már szinte lehetetlen bejutni ha csak nem vagy mindenből 5ös és van legalább középfokú nyelvvizsgád.

Nagyon sokan tanulnak ezeken a szakokon az biztos, de gazdasági szakember mindig kell.

Elhelyezkedés terén pedig: ha van egy jó ismerősöd aki be tud rakni valahova akkor nyert ügyed van :D

2012. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gazdálkodási és menedzsment, valamint a turizmus szakon egyáltalán nincsen már államis hely sehol az országban, tehát mindenképpen csak fizetősre tudsz jelentkezni, lehet ezt is érdemes figyelembe venni.

Amúgy ha külföld a cél, akkor jó idegen nyelv tudással a nemzetközi tanulmányok, meg a turizmus jó lehet szerintem.

A gazdálkodási és menedzsment meg abból a szempontból lehet jó, hogy gazdasági szakemberekre továbbra is szükség lesz, szóval talán még lehet hogy az is.

Nézd meg a BKF-et, ott van pár a felsorolt képzések közül is:

[link]

2012. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A felvi szerint töri szakkal régész, történész, levéltáros vagy muzeológus lehetsz. Ilyen végzettséggel mennyire nehéz elhelyezkedni? V. töri szakos diplomával máshol is alkalmaznak?"


Igen, ezek vannak, plusz még a tanári. A történészen belül meg egy csomó specializáció: ókor-középkor, hadtörténelem, egyháztörténelem, vallástörténelem, társadalomtöri, stb stb...

Amúgy múzeológiához szerintem inkább művészettörténet kell.

Mivel még én is tanulok, ezért nem tudom, hogy mennyire lehet elhelyezkedni, tanárival lehet szerintem legkönnyebben, én is ide járok, elég kevesen vagyunk tanárin alapból, szerintem egy idő után hiány lesz ebből. Történészt meg szerintem elég sok helyen tudnak alkalmazni: levéltár, múzeum, van egy csomó alapítvány, amik kutatómunkákat csinálnak, hallottam olyanról is, aki TV-hez ment szerkesztőnek, aztán ha jó vagy, akkor maradhatsz egyetemi tanárnak is. :))

2012. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek a tapasztalataitok :)
2012. nov. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!