Mi a teendő, ha egyetem mellett ki akarok menni pár hónapra külföldre?

Figyelt kérdés
Magyar egyetemen vagyok alapképzésen, de tervezem, hogy a közeljövőben pár hónapra kimenjek külföldre dolgozni gyakornokként. Ilyenkor mit tehetek a magyar tanulmányaimmal? A passzív félév lehetőségét ismerem, de nem valószínű, hogy egy egész féléven keresztül kint lennék. Pár hónapra lehet "szünetet" kérni? Vagy ilyenkor mi a megoldás? Levelezőre váltsak arra az időre? Egyáltalán ez lehetséges? Nem nagyon vagyok jártas ezekben a dolgokban. A lényeg, hogy nem szeretném berekeszteni/jégre tenni a tanulmányaimat, amíg külföldön tartózkodom.
2012. nov. 7. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyetem annál komolyabb dolog, hogy ha éppen más dolgod van, ott hagyd néhány hónapra. Ezért aztán nem is lehet olyat, hogy levelezőre válts néhány hónapot.


Csak a passzíváltatás van, mert nem hiszem, hogy egy egész féléven át ne legyen olyan órád, amelyre nem volna kötelező bejárni.

2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha itthon mennél gyakornoknak akkor kapnál egyéni órarendet, de mivel külföldre mész ez kilőve. Amúgy meg kérdezz rá a TO-nál
2012. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!