Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételin az elérhet...

Egyetemi felvételin az elérhető pontszám 480-ról 500-ra emelkedett. Ezek szerint a ponthatárok is ehhez arányosan fognak növekedni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, ez már tavaly meg is történt.
2012. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És nem mindenhol növekedtek ezzel arányosan a pontok. Valahol még így is 10 pontot csökkent a határ, de pl a jogi képzésen hatalmas ugyanakkor 40 pontos emelkedés is volt.

De látom képben vagy a felvételi módosításokkal, ez már tavalyi történet.

2012. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanuljuk már meg hogy az egyetemeken van egy keret (pl most mondok egy számot 400), és az utolsó (ez esetben a 400.-ik) ember pontja lesz a ponthatár. Tehát ha a 400.-ik ember pontszáma 270, akkor a ponthatár 270 lesz.
2012. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már tavaly megnövelték, már tavaly is 500 volt a maximális pontszám. Hogy lásd mennyit növekedtek ezzel arányosan, nézd meg a felvi.hu -n a 2011-es és a 2012-es pontokat és abból látod, mivel 2011-ben még 480 volt a max, 2012-ben pedig már 500.

De sajnos a támogatott helyek átszervezése miatt elég sokszínű a kép, és ez sajnos most sem lesz másképp.

2012. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

És a 3. válaszoló is jól írta, hogy mindig függ a pont az adott szakra jelentkezők számától és az ő pontszámuktól, úgyhogy már csak emiatt sem lehet biztosat mondani.

Tanulj és ne arra menj, hogy pont bekerülj alsó határra, hanem hogy minél magasabb pontszámot érjél el!

2012. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
vajon hány év alatt jut el odáig a társadalom, hogy végre megértsék (a feltételezhetően átlagnál értelmesebb, mivel felvételizni szándékozó) emberek, hogy hogy is működik a ponthatárok maghatározása?
2012. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És azt hallottátok hogy jövőre még drasztikusabban fogják csökkenteni a keretszámokat?

[link]

2012. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És ezt is nézzétek meg:

[link]

2012. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, tanuljuk meg hogy hogy alakul, de akinek még nincs belátása ebbe az egészbe, kétlem, hogy kérdezés és utánajárás nélkül megtudná tanulni. Tavaly érettségiztem, ezen már túl vagyok, készülök a nyelvvizsgára, nem az alsó ponthatárt szeretném épphogy elérni, de ez az életem, hogy bekerüljek egyetemre. Ezért gondoltam, hogy megkérdezek olyanokat, akik többet tudnak erről, mint én. Mindennap olvasok és utána járok, hogy alakulnak/alakultak a ponthatárok, a keretszámok, mindenféle felvételi követelmény, és igazából csak most kezdem átlátni rendesen az egészet! De köszönöm szépen még egyszer a válaszokat!
2012. nov. 10. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!