Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak biológia...

Hogyan tanuljak biológia tanár nélkül az alapoktól biológia érettségire?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a biológia tiszta magolós tantárgy a genetikán kívül, ahhoz nem kell tanár. Megveszed a könyvet és megtanulod, amit kell....
2012. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
20:24 Elég ostoba vagy, ha ezt komolyan gondoltad.
2012. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Te vagy ostoba. Kémiából és biológiából érettségiztem. Kémiából emelten. A biológia olyan mint a magyar, kb. semmit se kellett értenem csak meg kellett tanulnom, hogy mi-hogy-milyen.
2012. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg biológus vagyok, szóval ennyit erről. Az egyik legnehezebb tárgy, mert nem elég ha vki bemagolja a dolgokat, meg is kell érteni. Bár igazad van, az érettségi az semmi, igazából alig kell tudni hozzá vmit is biológiából, de feltételezem a kérdezőnek nem mindegy hogy hanyasra sikerül, és még fontosabb, hogy talán később fel is akarja használni a tudását, akkor meg b@szhatja ha olyan ostoba majom, mint te, hogy magol. Az a buta emberek tanulási stílusa.
2012. nov. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
:) Milyen obszcén vagy. Kémia emeltet ötösre nem hiszem, hogy meglehetett írni magolással. Ott kb. semmi magolás nincs, mindent érteni kell. Fizikában sincs másként. Nem véletlen, hogy a Műszaki Egyetemen tanulok és a tanárok a biológiát már nem is sorolják a reál tantárgyakhoz. Hiába mondod, hogy érteni kell. Elhiszem, hogy a kémiai részét érteni kell, de nehogy bemagyarázd nekem, hogy a bogarak felépítését, a tűlevelű erdők jellemzőit, a növényi és állati sejtek felépítését, a szövetek jellemzőit, a keringést, a légzést, a táplálkozást meg kell érteni....
2012. nov. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy közép vagy emelt biosz érettségi. A középhez lehet, hogy elég ha bemagolod (amivel nem értek egyet, mert semmi értelme nincs magolni a bioszt). De az emelthez érteni kell és nem elég, ha bemagolod.
2012. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Obcén mi?:D Látom még azokat a szavakat sem érted, amikkel itt dobálózol, mit is vártam, hogy megérts is vmit a mondandómból.. ilyen buta emberekkel nem vitatkozom, már bocs:)

"bogarak felépítését, a tűlevelű erdők jellemzőit, a növényi és állati sejtek felépítését, a szövetek jellemzőit, a keringést, a légzést, a táplálkozás"

Hol élsz te?:D Nem az általános iskoláról van most szó. Kicsit tájékozódhatnál, mielött elkezdesz baromságokat fröcsögni. Hm nyilván nem kell megérteni például a A G-proteinhez kapcsolódó receptorok általános szerkezetét. Az adenilil ciklázon át megvalósuló szignál-transzdukciót. A k+-csatorna működését szívizomsejtben. A foszfoinozitol anyagcserén át megvalósíuló szignál-transzdukciót ésatöbbit, ami 1. féléves tárgy és konkrétan csak ismétlés. De te biztos vmi nagyon jó gimnáziumba jártál, ha lerakadtatok általános iskola 5. osztályánál:D Gratulálok:D

2012. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Lehet. Ezeket tanultam gimnáziumban 9. és 10. osztályban. De akkor te jártál rossz gimibe, mert itt a tanterv és az én iskolám helyesen tanított mindent nagyon úgy fest. De ha te ezeket nem tanultad gimibe, akkor neked kimaradt, vissza kéne ülnöd az iskolapadba:


[link]


JA és mivel az előbb általad felsoroltak egyáltalán nem kellenek az érettségire, nem is tudom, hogy tartozik ide, mikor a kérdés arról szól, hogyan tanuljon a biológia érettségire. És ha megnézed a követelményt láthatod, hogy ide viszont semmi tudás nem kell, pusztán jó magolási készség. TE AGY!

2012. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne égesd tovább magad, így is elég gáz vagy:D Jobb lenne ha inkább belátnál, hogy nekünk van igazunk, nem neked, aki mellesleg egyedül állítod itt a baromságaidat:P Leülhetsz, 1-es:D És az a nem vicces ebben, hogy olyanoknak, mint te, egyszer lesz diplomájuk:( Elég elkeserítő
2012. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves nagyon vitatkozós magolós emberke!

Szerinted tanár nélkül magolással meglehet tanulni egyedül a genetikát vagy a populáció genetikát? Hát meert szerintem ez még tanárral is nehéz... Meg ha eléd tesznek egy feladatot már lehet nem is tudod megoldani, mert MAGOLTÁL és nem tanultál...

2012. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!