Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alkalmazott...

Mi a különbség az alkalmazott közgazdaságtan és gazdaságelemzés szakok között?

Figyelt kérdés
És melyik egyetemen jobb az alkalmazott közgáz, BME vagy Corvinus?
2012. nov. 12. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
A gazdaságelemzésen elvileg sokkal keményebb a matek, mint AK-n. De lényegében ugyanarra a mesterszakokra tusz vele menni. Ha gazdaságelemzést akarsz tanulni, akkor nyilván Corvinus, mert csak ott tanítják. Ha az AK-T választod akkor az az ELTÉ-n a legjobb Magyarországon, én azt tudom neked ajánlani, de ha mégis az általad említettek közül akasrzz választani, akkor inkább Corvinus, mint BME.
2012. nov. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, eddig az ELTE a harmadik helyen volt nálam, de hogy ezt írtad, lehet megváltozik a helyzet:D.
2012. nov. 18. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek örülök. :D Én az ELTÉ-n tanulok alkalmazott közgazdaságtant(nyilván ezért is ajánlottam), ha akarod szívesen mesélek róla.
2012. nov. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsótól kérdezném, hogy mennyire sok és nehéz a matek ezen a szakon? Csak emelt matek tudással érdemes menni?
2013. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alkalmazott közgazdaságtan alapszakra mostantól az emelt matek érettségi kötelező. Viszonylag sok matek van, első félévben az analízis, és a matematikai alapok is erre épül, de akik középszintű érettségivel jöttek azok is elvégezték a tárgyakat. Ha emelt szintű érettségin 4-est vagy 5-öst írsz, akkor nem hiszem, hogy gondod lenne vele. Szóval ha nem idegenkedsz a matektól, viszonylag jól megérted a dolgokat, és érdekel a közgazdaságtan, akkor érdemes belevágni.
2013. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!