Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezettan vagy környezetmér...

Környezettan vagy környezetmérnöki rejt kevesebb reménytelenséget?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyikkel 10^-9 másikkal 10^-10 az elhelyezkedési lehetőség.

Az érdekel, hogy

- ha várható is pozitív elmozdulás, melyiknél előbb?

- melyik elvégzése után kevésbé erős az a kellemetlen érzés, hogy "mindenről hallottam már, de semmihez se értek"?

- legnagyobb szerencsével melyikkel lehet tervezői és/vagy kutatói munkát kapni, tehát a környezeti kárfelbecslésnél és hatástanulmányok készítésénél kreatívabb, előbbre mozdító munkákat?

Tudom, mindkét szak ratyi és nem ér semmit, de elővigyázatlan voltam és már ott vagyok az egyiken. Megéri a másikra váltani? :-(



2012. nov. 12. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
környezetmérnök talán nem annyira reménytelen. de környezettanra véletlenül se menj! már ha a tescoba zsákpakolásnál többre szeretnéd vinni.
2012. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a környezettanos mehet környezettudomány mesterre és lehet környezetkutató. Majd egyenes út vezet a doktori iskolába.

Míg egy környezetmérnökre abszolút igaz, hogy semmihez se ért és a doktori iskola is nehézkes.

Vagy lehetséges, hogy téves az egész?

2012. nov. 12. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:

A "nem értek semmihez" érzést önszorgalomból való rátanulással ki lehet küszöbölni. Sajnos ezúttal a felsőoktatás előbbre jár, mint a munkaerőpiac, mert ezekben a szakmákban még a potenciális munkaadók nemigen gondolkodnak, ha szakemberre van szükségük. Egyedüli fontos kivételek a nagyobb környezetszennyező üzemek, itt alkalmaznak környezetmérnököket azért, hogy az EU környezetvédelmi normáknak való megfelelést biztosítsák. De ilyen helyekre is akkor tudsz csak jó eséllyel bekerülni, ha a környezetmérnöki diploma mellett elvégzel egy munkavédelmi szakmérnöki szakot másoddiplomaként, vagy valamilyen más szakmérnöki szakot. (Ez többet ér a munkaerőpiacon, mint az MSc.) Általában a környezetmérnöki szak előnyösebb a másoddiploma szerzéséhez (ami ahhoz kell, hogy fölfelé kilógj a nagy átlagból), mert ez mérnöki szak, és rengeteg a 2 éves másoddiplomás továbbképzés, amelyekre csak mérnöki diplomával lehet jelentkezni, környezettanosként nem. Az imént említett munkavédelmi képzésen felül lehet pl. hidrogeológus szakirányú továbbképzésre menni Miskolcon, vagy hévízkészlet-gazdálkodási továbbképzésre Szegeden.


Ha pedig mégis környezettanosként végeznél, szerintem semmiképp ne az MSc-re menjél, mert alig van szükség környezettudósokra. Sokkal inkább ajánlom az ELTE mikrobiológus másoddiplomás képzését, amelyre környezettanosként (és környezetmérnökként) is lehet menni. Ez két éves esti képzés, és szerintem hatalmasat nő a munkaerőpiaci esélyed (ipar, mezőgazdaság, ellenőrző hatóságok), bár igaz, hogy a 4 félév jelenleg félévente 235 ezer forintba kerül, de ha belegondolsz, ez egy év alatt megtérül a munkanélküliséghez képest.


Szóval én két utat javasolok: az egyik átmenni környezetmérnökire és utána csinálni egy szakmérnökit (nem MSc-t), vagy maradni környezettanosnak, és elvégezni a mikrobiológus másoddiplomát az ELTE-n.

2012. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Környezetmérnöki szakon vagyok! :)

Nagyon nem tetszik, többek között mostmár tudom értelmezni a muntatantervet ( :D ), és hááát... nem tudom, ezzel a képzéssel így, ebben a formában mit akarnak.

A munkavédelem nem érdekel, a tűzvédelem se és a minőségbiztosítás se. A három közül talán az elsőbe nem őrülnék bele. Talán.

De igazság szerint tervezni szeretnék dolgokat, vagy egy tervező csapat tagja lenni. Akár mondjuk valamit tervez egy magasabb rangú mérnök és neki méréseket végezni.

A környezetvédelemnek se az alapjai érdekelnek, sőt, azoktól herótom van.

Inkább a passzívházak; városok környezetbarátabbá tétele, házak környezetbarátabbá tétele (pl. hogyan, mivel lehetne befuttatni a falat, mit lehetne rakni a tetőre, árnyékolás, stb).

Úgyhogy eléggé melléválasztottam... Ráadásul itthon semmilyen érvet nem hallgatnak meg, ordibálás megy.

2012. nov. 29. 21:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a monotóniát nagyon nem bírom.
2012. nov. 29. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a passzív házak, energiahatékonyság és ilyesmi érdekelnek, akkor vagy energetikai mérnöknek, vagy épületgépésznek (gépészmérnöki szak egyik szakiránya) vagy ha az nem megy, építőmérnöknek kellene menned, a környezetmérnökök nagyon ritkán folynak bele ilyen projektekbe. Ha igazán profi akarsz lenni az energiahatékonyságban, akkor energetikai mérnöknek jelentkezz át a Budapesti Műszaki Egyetemre vagy a Miskolci Egyetemre. Ha elvégeztél már egy évet környezetmérnökként, akkor ezekre az egyetemekre felvételi nélkül átjelentkezhetsz egy átvételi kérvénnyel, persze csak az első évfolyamra. A másik megoldás, hogy félbehagyod a környezetmérnökit, hogy ne használj el fölöslegesen állami féléveket (ha államis vagy), és februárban beadod a jelentkezésedet, így csak egy félévnyi pénzt vesztesz. De arra számíts, hogy legutóbb nagyon magas volt a pontszám a BME-n (424 pont), míg Miskolcon csak 240. Én a helyedben tehát Miskolcot próbálnám meg, ha csak nincs nagyon magas pontod. De jövőre sajnos már emelt szintű érettségi kell az energetikai mérnök szakhoz, tehát ha az nincs meg, akkor a felvételis megoldás nem megy, átjelentkezéssel próbálkozz egy elvégzett környezetmérnöki év után. Sok sikert!
2012. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És ha azt leszámítjuk, hogy... környezetmérnökként lehetetlen elhelyezkedni. Pontosabban 10 a mínusz végtelenediken az esély.


Ha mégis megnyerjük a "lottót", tehát sikerül...

Akkor létezik olyan munkakör, ami nem unalmas és nincs köze a munkavédelemhez?



Városrendezés érdekel még kicsit.

Legegyszerűbb, ha ezt belinkelem, itt foglaltam össze a legjobban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..



Szeretem még a biológiát, csak valamiért pályaválasztáskor ebbe nem gondoltam bele, hogy talán biosz szak vagy valami hasonló kellene.

2012. nov. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!