Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért minden felsőoktatási...

Miért minden felsőoktatási intézmény (nemcsak itthon, de az egész világon) féléves rendszerű?

Figyelt kérdés
Tehát 13-15 hét szorgalmi időszak, a maradék vizsga. Miért nincs más tanrendű intézmény itthon? Pl. egyszerre csak egy tárgy 2-3 hétig, aztán vizsga. Nekem ez sokkal jobban feküdne. Pl. napi nyolc órában analízis I, 3 hétig. Hát nem lenne sokkal egyszerűbb? Kevesebb lenne a lemorzsolódás.

2012. nov. 15. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Vagy még több bukás lenne. Készült valami tanulmány az állításod igazolására? Vagy Hoffmann Rózsához van szerencsénk?
2012. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Milyen gyorsan érkezett visszajelzés! :)

Felhívnám a figyelmedet, hogy ez egy kérdés, ha tetszik, vitaindító. A "kevesebb lenne a lemorzsolódás" mondat lehet, hogy félreérthető. Gondolj mögé egy kérdőjelet. Úgy értem, hogy lehetnek olyanok, akiknek jobban megfelelne, és így nem esnének ki. Mit gondolsz erről?

Nem azt kérdeztem, miért nem *minden* intézmény olyan, amilyet példának felhoztam, hanem miért nincsen egy olyan sem, ami más?

A jelenlegi oktatási reformokat mélyen elítélem. Hoffmannt utálom.

A változatosság, a hallgatók esetleges eltérő szükségleteihez való alkalmazkodás hiányát kérem számon.

2012. nov. 15. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha egy nap leadnának egy témában 8 órányi anyagot, akkor abból nagyjából semmit nem fognál fel, olyan gyorsan haladnátok, míg kisebb adagokban sokkal emészthetőbb.

Én jártam olyan képzésre, ahol délután-este volt a képzés (munka mellett) hétfőtől csütörtökig, és ez is olyan tempó volt, amit folyamatában nem nagyon lehetett feldolgozni.

2021. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!