Hogy érdemes felvenni a vizsgákat?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy van kb. 10 tárgyam, és minden hétre 2 vizsgát veszek fel. Ez így mennyire nehéz? Vagy mennyit érdemes?

Na és tárgyak szerint hogy jobb?

Pl. van 3 tárgyam, amik nehezek, de mindenképp sikerülniük kell. Úgy gondoltam, hogy ezeket veszem fel legelőre, hogy túl legyek rajtuk, illetve, ha gond lenne, legyen időm több próbálkozásra.

Mi a jó taktika ilyenkor? (első vizsgaidőszak:D)


2012. nov. 18. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A 10 vizsga kicsit soknak hangzik első félévben. Szaktól is függ, de alapvetően az egymáshoz kapcsolódó tárgyakat egymáshoz közel érdemes felvenni. Az hogy a nehezebbeket előbb vagy utóbb csinálod már egyéni preferenciák kérdése, de előre venni őket működhet, csak ne feledkezz meg a többi vizsgáról miattuk, ne fuss ki az időből. És nem tudom hol tanulsz, de a mostani elvonások miatt könnyen lehet, hogy nálatok is lerövidül a vizsgaidőszak, tehát könnyen lehet, hogy nem lesz lehetőséged a heti két vizsga felosztásra.
2012. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te tudod, mi mennyire nehéz. Az a jó taktika, ami neked beválik, Így ismeretlenül egyszerűen képtelenség pontos tippet adni.
2012. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem is első vizsgaidőszakom, így nem ismerem magam ebből a szempontból. A 10tárgyból 3 nehéz, de nagyon. Van 2-3, ami olyan, hogy egy nap alatt megtanulható. A többi pedig közepes.

Jó taktika az, hogy mindent rendszerezek, kinyomtatok és lefűzök, mire jön a vizsgaidőszak, hogy akkor már csak tanulni kelljen? Vagy úgy is rengeteg lesz? :/

2012. nov. 18. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Túlkombinálod. Ami laza vizsga, arra elég vszeg 2 napot készülni, ha 3 kemény csak, a másik 7-et letudhatod 2 hét alatt, a 3 nehezet meg oszd el 2 másik héten. Feltételezem egyiknek se most látod először az anyagát, de 4-5 nap alatt fel lehet kb. bármire készülni, ha nem csak heréztél egédsz évben.
2012. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem vizsgaidőszakban kell elkezdeni tanulni. Akkor már csak a megtanultak rendszerezése lenne esedékes.


Ha a könnyű vizsgák annyira könnyűek számodra, ahogy leírod, akkor vagy túl lazán veszed, vagy a színvonal annyira alacsony.

2012. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerültek a vizsgák?:)
2013. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!