Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes tanulnom...

Mit lenne érdemes tanulnom ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Utolsó éves közgazdász hallgató vagyok. Mindig is szerettem a matekot, a nyelveket, a történelmet, a földrajzot, így esett erre a területre a választásom. Mégis, ahogy az évek múltak és egyre nagyobb rálátásom lett a gazdasági életre és a leendő munkámra, egyre inkább kezdtem elfordulni tőle, egyszerűen már nem vonz a dolog. Lássuk be, ez a diploma másra nem jó, mint egy irodában gubbasztani havi 100ezer nettóért és a gép előtt pötyögve szerezni a főnöknek a luxus BMW-ket. Más egyébre ez nem használható.

Idővel, mivel egyre inkább kezdtem unni azt, amit tanulok, elkezdtem a nyelvtudásom fejleszteni. Már felsőfokon beszélek németül, illetve társalgási szinten angolul és spanyolul. Rájöttem, hogy ez sokkal jobban érdekel és több érzékem is van hozzá, pl vállalhatnék magánórákat németből, de ezt sem tudnám igazán úgy kamatoztatni, hogy közben ne más csicskása legyek, ebből sosem fogok meggazdagodni.

Mindezek mellett érdekel a szépségápolás, sokat tudok a fodrászatról pl, de nincs erőm és pénzem sem nekiállni egy tanfolyamnak. Plusz olyan nagy társasági ember sem vagyok, hogy egy szalonba vonzani tudjam a vendégeket, és a kézügyességem sem olyan jó, kreatív sem vagyok, bár az ízlésem mindenki szerint kivételes, de ez nem elég.

Gondolkodtam már saját vállalkozásban, ehhez tanulni sem nagyon kellene már. De Magyarországon ez halott dolog, nyugaton meg elég nagy kezdőtőke kell hozzá és befutni is borzasztó nehéz. Meg hát azt sem tudnám, mibe kezdjek... munkaközvetítő?! Vagy szépségszalon?!

Mit tudnátok tanácsolni? Mindenhez lenne kedvem, de semmihez sem elég a tudásom. És ha elkezdem az egyiket, a másikról le kell mondanom. Mit érné meg az én ismereteimmel és képességeimmel csinálni?


2012. nov. 18. 19:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!