Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem bírom tartani a gimis...

Nem bírom tartani a gimis tempót?! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Általánosban viszonylag sokat váltottam sulit, költözés miatt, illetve egyszer pedig az osztályom miatt. Nem igazán tanultam, amit meg is bántam, de így 3-4-es tanuló voltam, egész jó központit is írtam. 3 iskolát jelöltem meg; mind a három művészeti. Az elsőbe nem vettek fel, a másodikba igen-csak az a szak, ahova Apu szeretett volna engem beíratni(nyelvi előkészítő)-nem indult. Így hát a harmadik mentem, nyelvis osztályba. Innen 1 hónapon belül eljöttem, mert tényleg olyan, mint amilyen a híre: katasztrofális. Nagy szerencsémre átvettek arra a helyre, amit anno Apukám elutasított(a 2. megjelölt suliba). Év végén aztán nézeteltérések végett, illetve mert az iskola nem teremtette meg a megfelelő tanulási feltételeket, átjöttem egy középerős gimnáziumba(nem tehetséggondozók közül az egyik legerősebb). Szóval itt kezdtem a 10. osztályt. A gond csak az, hogy ők tavaly nyelvi előkészítősek voltak, nekem pedig jó, ha egy héten volt 3 angolom, második nyelvről pedig hírből sem hallottam, itt a gimiben azt is már 2. éve tanulják. Rengeteget tanulok, de így sem tudom tartani a tempót a többiekkel. Ők 1x elolvasnak valamit, és megragad a fejükben, míg én órákat görnyedek 1 tantárgy anyaga felett. Mi tévő legyek? Ezek a követelmények számomra tarthatatlanok.:/ Köszönöm a válaszokat előre is! 16/L

2012. nov. 20. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem lehet vészes
2017. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melyik megyében van a suli?
2017. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy menj át szakközépbe (ott egy nyelv van csak)
2017. ápr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de melyik a második nyelv?
2017. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de melyik a második nyelv?

(Francia?)

2017. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Angol volt az első nyelv, amit ők 10.osztályra középszinten beszéltek, második nyelv német volt, ahol szintén sokkal előrébb jártak mint én. Az iskola akkoriban politikai botrányoktól volt hangos, állandó tanárcserék voltak. Az osztálytársaim igazi elkényeztetett kölykök voltak, magántanárokhoz jártak, így persze, hogy jól tanultak. Nekem sosem segítettek, beszólogatás ment csak. Teljesen leépültem lelkileg... Jogtalanul írtak be igazolatlanokat 1perc késések miatt, amiért a családit meg akarták tőlünk vonni (kB kajára is alig telt akkoriban), igaz, én jártam be a legmesszebbről, mindenki környékbeli volt. Év vége előtt ott is hagytam, átmentem egy alternatív iskolába ahol sikeresen érettségit tettem bukás nélkül.
2019. jan. 3. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!