Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy jó aluvázas bringával...

Linkoln kérdése:

Egy jó aluvázas bringával (outi) 35ös tempót birom tartani mint utazótempó, annál egy picivel sem többet, egy profi géppel mint a tourosok amivel mennek ez mennyivel lenne jobb?

Figyelt kérdés

vagy ne bízzak abban hogy jobb bringával jobban mennék? Mert elenyésző a jelentősége?

AZT TUDNI KELL hogy a jelen aluvázas bringám is elég jó, full carbon hajtókar, campagnolo chorus felsőkategóriás szett, ritchey WCS kiegészítők..

De még is már 30 ezer kilóméter van benne, kicsit nyikorog, ropog itt ott.


2012. aug. 24. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:

egyenes terepen semmit nem jelent a könnyebb bicaj, jobban gyorsul, de ez elenyésző. sok szintkülönbség esetén számít, pl nem mindegy, hogy viszel magaddal 2 kiló pluszt, amikor 2000 méter szintkülönbséget mászol meg.


a 35ös tempó meg egy hobbistától nem rossz.

2012. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 30 km/h-t tudok tartósan menni az acélvázas olcsó MTB-ommal, igaz városi külsőket raktam fel. Sík úton szerintem egy vékony kererű könnyű outiból ki lehet hozni többet is, főleg olyan végáttételekkel amik outin vannak.
2012. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 35 -s tempót megyek átlagban egy veterán, acélvázas outival (amiben megjósolhatatlan mennyi km van már). Igazából nem a bicaj számít azt szokták mondani,lehet akármilyen drága gépe az embernek , ha nem tud 42-48-s tányérnál többet pörgetni.Nyilván amik a touron is vannak ,profi ,precíz,modern alkatrészekkel vannak ellátva , de attól még azt is ugyanúgy fel kell tekerni a hegyre és mit sem ér rajta ,mondjuk a marha drága alkatrész , ha nincs megfelelő technikája, ereje annak aki, hajtja.
2012. aug. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nah tisztázzuk... ha valaki 35 ös átlagot meg az rohadtul jó... a tourosok mennek 35 ös átlagokat.... az hogy ti 1-2-3 kilométeren át tartjátok a 35 öt aztán megálltok egy jelzőnél, kereszteződés stb, az nem 35 ös átlag:)


De amúgy a minap Székesfehérvárról hajtottam kocsival Lovasberény felé, és egy csapat biciklis bolyban előttem szerencsétlenkedett, nem tudtam őket kikerülni mert jöttek szembe, mikor ránéztem a kilométer órára elkerekedett a szemem mert aszerint 70 el mentek az úriemberek...

2012. aug. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tourosok 40-45-átlagot mennek ,bocsi:)
2012. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sík terepen volt, hogy 60-70-el mentek, de volt, hogy hegyen a 30-at is alig bírták... 20-25-el tekertek. Szerintem ilyet nem lehet átlagban kijelenteni, teljesen a tereptől függ.
2012. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok hülye, 35ös az átlagom.

És a tourosok csúnya lenne ha csak 35ös átlagot tudnának tekerni mert akkor lehet hogy ha odatenném magam már jövőhéten világbajnok lennék.

2012. aug. 26. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!