Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom melyik egyetemre...

Nem tudom melyik egyetemre jelentkezzek, ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Villamosmérnök vagy gépészmérnök szeretnék lenni, gépesítés érdekel, matek, fizika megy emelt szinten, van középszintű nyelvvizsgám angolból, tervezek majd németből is.Szóval jók a kilátásaim, érettségim számításaim alapján simán elég lesz ezekre a szakokra bármely egyetemen. Dilemma:


-Gépész, vagy villamosmérnök?Pontosan mit is csinálnak?


-Keveset tanulok, érettségi szinthez nem kell erőlködnöm, ha viszont bme-re mennék, lehet, hogy megjárnám, mert nem vagyok képes sokat tanulni(azt mesélik van, hogy nem is alszanak el néhanapján, napi 5-6 óra meg természetes (sulin kívül))ÓE KVK érdekelne, azt hallottam ide 3óra napi tanulás is elég, van rokonom akit érdekelt a téma, igazából nem is tanult nagyon ezen a szakon, sikerült neki, majd el is helyezkedett. De félek, hogy nem lesz szükség erre a diplomára, ha túl sokan képesek elvégezni.


-Nem látom, melyik egyetemnek milyenek a lehetőségei. Van aki ezt ajánlja, van aki azt, a gyakorlati képzés nálam szempont, hallottam, hogy Szent István Egyetem GÉK szakán van kooperativ program, ahol a kötelező szakmai gyakorlat neves cégeknél van. Többi egyetemnél hogy áll ez?


-Azt mondják, hogy akinek jók a kapcsolatai, elég tökös a lehetőségei kihasználására az boldogul bárhol, aki meg nem, az végezhet bármely istenített egyetemen, egy diplomával még nem megy semmire. BME-n végzettekről azt állítják, hogy cégek versenyeznek értük kié legyen a frissdiplomás, máshol azt hallani, hogy neves cégnél egy történelemtanár végzettségű a rendszergazda, egy friss elte infós ide mondjuk a 100as nagyságrendű várólista végére kerül fel, esélye nem sok a valós, tényleges munkára.


-Nehezen tudok különbséget tenni a vélemény és a tény között:) Ezért kérném a segítségeteket.Köszönöm 17f idén érettségiző


2012. nov. 21. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Majd énis a szie gék-re akarok menni :P

De hülyeség az, hogy sokan képesek elvégezni. Összességében a jelentkezők kb 20-30%-a kap diplomát. És ha van gépész ismerősöd akkor kérdezd, meg hogy Ő mit csinál, mert igen szerteágazó lehetőségek rejlenek ebben a diplomában.

Amúgy az hülyeség hogy a BME-sek nem alszanak az ÓE-sek meg 3 óra tanulással végeznek aznapra. Van aki megoldja hogy a BME-n is csak 3 órát tanul és szinjeles, van aki meg valami utolsó főiskolán is alig kaparja össze a kettest pedig folyton tanul. Amúgy mindenhol nehéz a gépész szak az biztos. És mindenhol sokat kell tanulni az is biztos.

2012. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!