Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyetemi szintű nyelvsza...

Lehet egyetemi szintű nyelvszakos végzettséggel általános iskolában tanítani? Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy német nyelv és irodalom szakos tanári diplomám van, főiskolai szinten.

Általános iskolában tanítok 5 éve.

Időközben felvetődött, hogy tanuljak mellé másik szakot, hogy kétszakos tanár lehessek, továbbra is általános iskolában maradva.

De a probléma az, hogy a magyar, töri, amit javasoltak felvenni, nekem egyik sem jön be.

Az én célom az, hogy a németet vigyem minél tovább (lehetőleg doktoriig is).

A kiegészítő ugye még kb. 4 szemeszter lenne. Amíg azt tanulom, főiskola lenne a legmagasabb végzettségem.

De ha meglesz az egyetemi szintem, akkor elküldhetnek csak ez miatt általános iskolából?


Nekem az a dilemmám, hogy most miért vegyek fel olyat, saját költségre, amit én nem szívesen tanulnék. Közben meg szeretnék továbblépni magasabb végzettségi szintre, DE az általános iskola nagyon szó, és szeretek is itt tanítani, a kapcsolatom nagyon jó a diákokkal és a kollégákkal is.


Lehet tanítani egyetemi végzetséggel általános iskolában? Vagy ott inkább a főiskolai végzettség a preferált a fizetési besorolás miatt?


(Egyébként középiskolában nem akarok tanítani. Azért is van ez a dilemmám, ha általánosban pedig nem lehet egyetemi végzettséggel.)


2012. nov. 21. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, amelyek csak elütések. Mobilról írtam ki a kérdést.
2012. nov. 21. 18:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy a magasabb szintű végzettség miatt nem küldenek el, de valószínűleg meg kell elégedned kevesebb fizuval annál, mint amit pl. középiskolában kapnál. Azt viszont nagyon is megértem, hogy nem akarsz középsuliban tanítani.
2012. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"De ha meglesz az egyetemi szintem, akkor elküldhetnek csak ez miatt általános iskolából?"


- Ez mégis hogy merülne fel? Megvan a végzettséged ahhoz, hogy általános iskolában taníts. Egy magasabb végzettségt miért fosztana meg ettől?

2012. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyének néznek egyesek, és igaz, hogy nekem is igenis számít a fizetés, de még egyetemi szintűvel is ragaszkodok az általános iskolában való tanításhoz. Mert ezen a szinten szeretek tanítani, ez az a "korosztály", ahol szeretnék továbbra is tevékenykedni.


Majd ha már a Phd-nél tartanék, akkor lépnék esetleg másik szintre, de lehetőleg akkor is kihagyva a középiskolai szintet.

2012. nov. 21. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
De a fizetést nem a diploma hatérozza meg itt, hanem inkább az, hogy hol tanítasz.
2012. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor az egy félrevezető kijelentés volna, hogy egyetemi szinttel nem preferálják az általános iskolában való tanítást. Vagy én értettem csak félre.


Akkor a lényeg az, hogy lehet egyetemi szinttel is tanítani általánosban. Csak az általános iskolában tanítók alacsonyabb kategóriába tartoznak a besorolásnál.


Javítsatok ki, ha még mindig félreértek valamit! :)


Köszönöm szépen az összes eddigi választ!

2012. nov. 21. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!