Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudománny...

Kommunikáció és médiatudománnyal illetve egyéb humán tudománnyal kapcsolatos kérdése (i) m lenn (ének) e. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szóval. Utolsó középiskolai évemet taposom, tehát nyakamon a pályaválasztás, felvételi, érettségi stb. A kérdésem is ezzel kapcsolatos. A már fent említett kommunikáció és médiatudomány szakot néztem ki magamnak még évekkel ezelőtt, ha minden úgy megy ahogy várom, nagy eséllyel fel is vehetnek. Viszont sokat olvastam a szakról, a vélemények nagyon megoszlanak ahogy elnézem. Büfé-szak, kapcsolatok nélkül semmit sem ér, stb. Persze vannak ellenvélemények is. Melyikeknek érdemes hinni? Milyenek a tapasztalatok?

Esetleg más humán tantárgyak, amelyek a kommunikációt, az írást, elektronikus vagy hagyományos médiát, esetleg a jó ügyintéző képességet és kommunikációs képességet helyezik előtérbe? Nyílt napon hallottam az ún. ügyvitel szakról, ami ígéretesnek tűnik, de nem volt időm elmélyedni a témában. Esetleg más szakok?


A válaszaitokat előre is köszönöm, kis túlzással életet mentetek vele :D


2012. nov. 22. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha a kommunikáció szak az, ami igazán érdekel, és tényleg azzal szeretnél foglalkozni később, akkor ne feltétlenül hagyd eltántorítani magad. Ha csak átlébecolod a 6 félévet, akkor tuti, hogy tényleg nem sokra fogsz menni vele... De ha teljes erőbedobással csinálod, és már a főiskola alatt kihasználsz minden adódó lehetőséget, szakmai gyakorlatot, aktív vagy, építed a kapcsolatot, komoly sikereket érhetsz el.

BKF-en is van kommunikáció szak, érdemes elmenni majd valamelyik nyílt napjukra, mert komoly szakmai tekintélyek oktatnak náluk, jók a kapcsolataik, és jó kis szakmai gyakorlati helyeket kínálnak a hallgatóknak különböző médiumoknál:

[link]

[link]

2012. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!