Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a nemzetiségi iskola?

Csillagok kérdése:

Mi az a nemzetiségi iskola?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában ahol jelentős egy bizonyos nemzetiség, ott van nemzetiségi iskola, ahol az adott nemzetiség nyelvét (is, de elsősorban) tanítják.
2012. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én német nemzetiségibe jártam.


Azt jelenti, hogy német anyanyelvű tanároktól, több tantárgyat is németül tanultunk. Tehát nekünk a német nem idegen nyelv volt, hanem 2. (nemzetiségi) nyelv.

Az érettségit is németül kellett tennünk ezekből a tárgyakból (német nyelv- és irodalom, történelem), és ilyen módon maga a bizonyítvány is kétnyelvű, Németországban teljes mértékben elismert. Emellett az érettségink nyelvvizsgának felelt meg már akkor, amikor ez még nem volt automatikus sehol máshol, mint ahogy - tudtommal - most már az lett. (Ha tévedek, akkor bocsánat, 2004-ben végeztem, azóta nem követem ezeket a dolgokat, csak fél füllel hallok ezt-azt.)


Emellett ingyen és helyben tehettünk németországi DSD-vizsgát, amit kintről szerveztek/bonyolítottak le, és kint is javítottak.

Cserediák-programok voltak. A város, ahol lakom, szintén nemzetiségi nagyrészt, így testvérvárosi kapcsolataink is vannak, ügyintézni is lehet német nyelven, de még az utcanévtáblák, stb. is kétnyelvűek.


Szóval kb. ezt jelenti.

Ja, meg persze azt is (ami gyakorlatban nagyon hasznos volt, bár ez nemzetiségi iskoláknál sem automatikus), hogy az iskola nem állami és nem is városi önkormányzati fenntartású volt, hanem a német nemzetiségi önkormányzat vett át minket, ami több pénzt jelentett - Németországból finanszíroztak nagyon sok mindent.

2012. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!