Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kettannyelvü vagy nemzetisegi...

Kettannyelvü vagy nemzetisegi iskola magasabb szintü? Hol lehet jobban idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Segitsen aki tud...Magyarorszagon a nemet nemzetisegi iskola olyanoknak van, akik itt elnek de nemet szarmazasuak? Es a nemet kettannyelvübe a magyar gyerekek jarnak? Melyikben jobb az idegen nyelv oktatas? Azt hallottam, hogy a nemzetisegi iskolakban eleg gyenge, vagyis keves nemet nyelvü tanitas van, csak a minimum. Szeretnenk a gyermekünket nemetül tanittatni, es nem tudom milyen iskolaban tanulna magasabb szinten nemetül? Amugy nemet a masodik anyanyelve, nemreg költöztünk vissza Mo-ra, egy idöre itt maradunk. Nem szeretnem ha elfelejtene a nemetet...
2011. aug. 3. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek?


Én a nemzetiségi ovikat/iskolákat ajánlom. Ott nemcsak a nyelvtanításra fektetnek nagy hangsúlyt (első osztálytól kezdve minden nap van németóra), hanem a hagyományőrzésre is (német szokások, ünnepek stb.).

2011. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha német a második anyanyelve, akkor szerintem a nemzetiségi iskola. Oda általában olyan gyerekek járnak, akiknek anyanyelve a német. A kéttannyelvűbe pedig olyanok, akik inkább tanulnák a nyelvet.

(Javítsatok, ha rosszul tudom!)

2011. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,az én kislányom kéttannyelvű iskolába jár,magas színvonalú az oktatás.Minden nap van egy német óra és a környezetismeret is német nyelven (persze még magyarul is) folyik,ezen kívül a kézség tárgyak németül és magyarul is mennek egyenlőre,hiszen még nem tudnak olyan jól beszélni.Ha tanácsolhatom,akkor nagyon gondoljátok meg és inkább nézessétek megy a gyereket fejlesztő pedagógussal is,mert nagyon leterhelő az iskola.Én a lányomat elvittem hat,majd hétévesen is a nevelési tanácsadóba,kértem segítséget,hogy merjem-e beíratni ide,hogy elég érette-e rá.Nagyon sokat vaciláltam,de egyenlőre nem bántam meg.A német oktatás nagyon magas színvonalú.
2011. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A Kérdező azt mondja, hogy a német a második anyanyelve... úgyhogy nem hiszem, hogy bárhová el kéne vinni, mert ez esetben gondolom, hogy elég érett rá... Mert ő nem tanulni akarja nyelvet, hanem inkább csak "karbantartani", gyakorolni.

2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szepen a valaszokat, a gyermekünk 5 eves mult, most fog nagycsoportba jarni. Az a baj, hogy sok helyen ahol hirdetik a nemzetisegi ovodat nem is inditanak ilyen csoportot...keves jelentkezö cimen. Tehat a magyar ovoda marad alternativakent erre az evre. Jövöre kezdödik majd neki az iskola, ahova nemet nyelvü kepzest szeretnenk neki, nehogy elfelelejtse mire visszamegyünk... Neki a nemet nem uj dolog, hisz eddig csak nemet nyelvet hallott, kivetel otthon, mert mi magyarul beszeltünk. Folyekonyan beszel magyarul es nemetül is, neha sajnos keveri is a ket nyelvet.

Valojaban tovabbkepzesre jöttem haza, tehat nem vagyunk helyhez kötve, oda megyünk ahol jo a nemet tanitas. Csak eddig akarhol kerdeztem, nem indul a nemet ovoda :( Hiaba hirdetik a Net-en, nincs annyi nemet anyanyelvü gyerek...lehet hogy Pestre kellene mennünk, de valahogy nem akarodzik. Jobban szeretjük a videki varosokat, ahol jobb a levegö, kisebb az auto forgalom stb.

Tudtok esetleg nemet müködö ovodat javasolni? Pest környeke vagy kicsit nyugat-magyarorszagi regio lenne a legjobb...Köszi elöre is!

2011. aug. 3. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt érdemes végigböngészni az ovikat, van köztük német nyelvű is, de azok gyakran magánovik (ezt nem tudom, hogy nektek gond-e, van-e rá keret stb)...
2011. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!