Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kereskedelem, és üzlet...

A kereskedelem, és üzlet érdekel milyen szakmákot tudnátok írni, ajánlani nekem? Minek lenne érdemes tanuljak? Fontos!?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Jogra, szerettem volna tovább tanulni., de időközbe meg gondoltam magam.

Sokkal jobban, érdeklenek az üzleti dolgok, és a sok paragrafus tanulását is unalmasnak tartom gondolom, én meg annyi éven keresztül...xd (ügyvédbe gondolkoztam , de meggondoltam magam és nem)!!

Most egy szakközépiskolában tanulok,pont egy üzleti szakközépiskolába , az informatikát emelt szintben tanulom. De nem akarok az informatikában elhelyezkedni. Azért jelöltem meg, mert szakközépiskola és az sokkal jobb , mint a gimnázium meg az info mellet pluszba két idegen nyelvet tanulok még. De ha ily téren az üzlet és kereskedelem érdekel , jó ha az informatikai alapokra szert teszek és megismerem nem , de bár vagy ti, hogyan gondoljátok nem jó a választott középiskolám ilyen téren? Mindenféle képen idővel valami jó vállalkozást szeretnék és kereskedni..egyszerre több dolog révén kereskedni. A kereskedéshez nem fontos a nagy iskola végzettség , csak egy bizonyos tőke pénz befektetése , amit jól meg kellene forgatnom , de ilyen téren velem nincs probléma mert a szüleim is ezt , csinálják már egy gyerekkorom óta, tehát így az üzlet és a kereskedelem fortélyait már ellestem úgymond és ismerem és tudom. :) Mindenféle képen egyetemre akarok menni, de minek érdemes tanuljak , ami ilyen pénzüggyel kereskedelmi dolgokkal foglalkozok? Van ilyen? Ha van , van nekik pontos megnevezett neve, szakirányilag? Van valami, tudtok ismertek olyan szakot , ahol esetleg valami közgazdaság, pénzüggyel és kereskedelemmel egyszerre foglalkoznak? :) Ha van mennyi pont pont kell az éléréshez , úgy átlagba mégis? A leírtak alapján , összegezve minek lenne jó még tanuljak , minek lenne érdemes? :)) Egyébként az átlagom , ha nem tanulok megvan simán ,a 4,3. Nem foglalkoztam úgy a tanulással megmondom őszintén eddig , ami bennem órám megmaradt ,"én abból élek"... xd de ha tanulnák itthon is akkor sztem a 4,8 meg lenne? Na minek lennék jó, minek tanuljak szerintetek? (sokat írtam, bocsi!!! ha van hiba azért is a helyírásom, azt tudom nem a legjobb , de majd javítok rajta) A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm:) További szép napot nektek.


2012. nov. 28. 09:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Jaa , azt kihagytam, hogy ilyen adminisztráció, asszisztens meg ezekhez hasonlóak, engem nem nagyon érdekelnek.
2012. nov. 28. 10:01
 2/2 anonim ***** válasza:

[link] > okj-sek


egyetemen szerintem kereskedelem-marketing szak

2012. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!