Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre emelt szintű érettségit...

Jövőre emelt szintű érettségit tenni tényleg csak a 2005 előtt érettségizetteknek nem lesz kötelező?

Figyelt kérdés

Sok szaknál bevezették a kötelező emelt érettségit és úgy olvastam, hogy azoknak nem kell akik 2005 előtt érettségiztek és van már egy főiskolai vagy egyetemi végzettségük!

Most akkor hogy van ez?Tudtok erről valamit?


2012. nov. 30. 12:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Miért? te utolsó hozzászóló mikor érettségiztél?
2012. nov. 30. 17:34
 12/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"És ezt honnan tudod?Olvastad valahol?"


Nem, én olyan őskövület vagyok, aki 1986-ban érettségizett. És akkor bizony nagyon kemény központi felvételi volt (bőven megfelelt a mai emelt érettséginek), kötelezően 2 tantárgyból. E nélkül nem lehetett felsőoktatási intézménybe jelentkezni.

2012. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hiába rinyálsz itt az 1986-os érettségiddel mikor sz@rt sem ér a mostani felsőoktatásban!Emelt szintű érettségi kell sok helyre és hiába is próbálnád a pontjaidat kiszámolni..Mert ha egy adott szakon KÖTELEZŐ az emelt szintet teljesíteni akkor vagy elmész emeltezni vagy választanod kell egy másik szakot!Úgyhogy kb ennyit ér a régi érettségid!
2012. dec. 1. 09:39
 14/21 anonim ***** válasza:

Bocs, Kérdező, valamii bajod van? A kérdésed pont arra ment ki, hogy nagyob is ér az ő 86-os felvételije a mostani rendszerben is, mivel diplomával már nem kötelező neki az emelt.

De egyébként is: miért nem a saját dogloddal foglalkozol? Tanulj, ha egyetemre akarsz menni, és kész.

2012. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Andizsuzsi ***** válasza:

"Hiába rinyálsz itt az 1986-os érettségiddel mikor sz@rt sem ér a mostani felsőoktatásban!Emelt szintű érettségi kell sok helyre és hiába is próbálnád a pontjaidat kiszámolni.."


Na ácsi! Te kérdezted, én válaszoltam. Az én érettségim pont annyit ért akkor, mint a tied most. Hol hallottál te az én válaszomban rinyálást? És ki mondta, hogy én most akarok vele bármit is a felsőoktatásban kezdeni? Amúgy az akkori érettségiből természetesen lehet most is pontokat számolni.


"Mert ha egy adott szakon KÖTELEZŐ az emelt szintet teljesíteni akkor vagy elmész emeltezni vagy választanod kell egy másik szakot!Úgyhogy kb ennyit ér a régi érettségid!"


Mert a mostani érettségi többet ér? Neked nem pont ezek a lehetőségeid?

2012. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves kérdező! A stílusodon talán kicsit változtathatnál, mert ez a pökhendi odamondogatás annak, aki tisztességes választ ad a kérdésedre, felettébb modortalan.
2012. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg nem olvasta sehol, hanem tény, mert élnek még a Fölfön olyan emebrek, akik 2005 előtt felvételiztek, és el tudták mondani a ma élő emebreknek, milyen volt.


Így van, ők/mi központit írtunk a felvételi tárgyból. Úgyhogy ezért "kivételeznek". Akkor még így hívták, nem emelt érettségi volt a neve, hőzöngő fiatal barátom:)"


Én úgy gondolom, hogy normálisan kérdeztem még az elején de a válaszok, nem tűntek túl barátságosnak!A végén már nem néztem hogy ki írta a hozzászólásokat csak az utolsóra vetítettem ki a haragomat!Úgyhogy elnézést kérek, a tiszteletlenségemért nem akartam senkit megsérteni!

2012. dec. 1. 13:31
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem barátságos volt, legfeljebb a kérdéseid nem voltak egy idő után túl értelmesek. Én válaszoltam gúnyosabban, amikor megkérdezted, honnan tudja, hogy 2005 előtt egyetemi felvételi volt. Azért valljuk be, erről könnyű tájékozódni.

A hangulat meg jogosan változott meg, mert úgy tánik, egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy a 2005 előtti felvételizőknek nem kötelező az emelt szintű érettségi.

2012. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mert mi a problémád?:D Igen is neki álltál itt hőzöngeni, sőt rinyálni, hogy miért nem kell emeltezni a 2005 előtt érettségizőknek, akiknek már van diplomájuk. Holott egy felsőfokú végzettség egy kicsit több tudást feltételez mint egy nyavalyás emelt szintű érettségi vizsga. Hozzáteszem, hogy én sem rinyálok, amiért ilyen igazságtalan a mostani felvételi rendszer, mi szerint egy gyengébb középiskolában szín jelessel végző valaki lazábban bejut akármelyik egyetemre mint az akinek mondjuk a jó érdemjegyei mögött tényleges tudás is van egy erősebb iskolában. Ja, hogy úgyis kibukik aki nem oda való? Igen, csak éppen elhappolta a helyet az elől, aki viszont oda való lenne. Sokkal igazságosabb volt a központi felvételis rendszer, és szerencsére ez hogy elvárás az emelt érettségi egyes szakokon legalább egy jó irány. Úgyhogy nem ezen kéne itt replikáznod, mert úgy tűnik te azt gondolod, hogy aki 2005 előtt érettségizett az mind h.lye. Nálad egy fokkal okosabb emberek találták ezt ki, akiknek kivételesen igazuk is van.
2012. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Oké!Nem tudom hogy van e értelme tovább feszegetni a témát, de legyen..Úgy látom bennetek kialakult rólam egy kép, pedig nem tudtok semmit sem rólam és szerintem piszkosul mellé lőttetek!Muszáj volt így feltennem a kérdést mert ha egyenes vagyok senkitől sem érkezett volna válasz!Még mindig azt állítjátok, hogy a régi rendszerben érettségit tett emberkéknek nem kötelező az emelt szintű érettségi...Próbáljátok ki a pontszámító kalkulátorban, hogy ez mennyire nem így van..Írjatok be mindenhova 5-öst, a középiskolai eredményekhez, az érettségi eredményekhez,az érettségi legyen hagyományos(mivel 2005 előtt érettségizetteknek még nem volt közép szintű érettségijük) legyen még egy középfokú nyelvvizsgátok, és jelentkezzetek pl.a károlira jogász szakra!Na ez egy jó példa lesz arra, hogy mennyire nem elég egy sima érettségi!Én is olvastam hogy elvileg kivételeznek azokkal akik 2005 érettségiztek és már van egy főiskolai végzettségük, de gyakorlatilag ez nem fedi a valóságot!Mellesleg központi felvételi nem minden fősulin volt 10 évvel ezelőtt mert nem mindenhol volt kötelező!
2012. dec. 2. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!