Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezettan BSc diplomával...

Környezettan BSc diplomával jelentkezhetek Környezetmérnök MSc-re?

Figyelt kérdés

Sikerülhet a kreditátviteli bizottsággal annyi kreditet elfogadtattni, amennyi szükséges, hogy elkezdhessem? A természettudományos és gazdasági, humán ismeretek tuti meglennének, a szakmaival lennének gondok, de az előző kettőből a kötelező 30 elvileg meglehetne és akkor kiegészítő képzéssel elkezdhetném. Vagy nem?


Van valakinek tapasztalata, vagy hallottatok már ilyenről, hogy valaki így csinálta?


2012. dec. 2. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de inkább az a kérdés, hogy ilyet miért szeretnél?
2012. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon egyszerű oka van. A környezetmérnök jobban keresett. Egyszerűen, ha meghallják valahol, hogy környezettan kiröhögnek, mert mindenhova mérnök kell. Ha van önkormányzatnál teszem azt környezetvédelmi ügyintéző állás mindig környezetmérnököt keresnek, én pedig ezen a területen szeretnék dolgozni. Igaz még két év lenne, de megnövelném az esélyeim. Hallottam, hogy ezzel is nehéz elhelyezkedni, de én úgy gondolom a környezettannál sokkal többet ér.
2012. dec. 4. 19:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek Titeket. A ti szakotok sokkal többet ér(ne), sokkal érdekesebb, és rátok kevésbé igaz, hogy mindenről tanultok de semmiről se igazán.

Mégis minket többre tartanak, mert benne van, hogy mérnök..


Környezetmérnökként se fogsz elhelyezkedni, ha igen, akkor olyan munkád lesz, amibe lelkileg belerokkansz.

2012. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Figyi, ezt tapasztalatból mondom. Az egyik vízügyi felügyelőséghez behívtak interjúra. Igazából, minden rendben ment, simán alkalmas lettem volna a munkára és az volt a kifogás, hogy ehhez mindenképpen műszaki végzettség kell. Szóval, ha meg lett volna a környezetmérnök simán bent vagyok.


De ezek szerint te környezetmérnök vagy, vagy leszel. :) Esetleg a kérdésemben tudnál nekem valami hasznos infót adni? Nagyon hálás lennék. :)

2012. dec. 5. 15:27
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem leszek az, mert ott fogom hagyni. Igazából a környezetvédelemből nem ezek a részek érdekelnek. Amik érdekelnének, azokkal a dolgokkal más mérnökök foglalkoznak.


Nem túl specifikus a szakunk. Ha jól tudom, a természet és tájvédelem 1-2, ill. a környezeti elemek védelme 1-5 a szorosan szakmához kapcsolódó tárgy.

Van még környezettan, közegészségügy, biológia 1-2, anal. kémia, környezeti kémia, 5 közgáz (közgáz 1-2, vállakozás vagy mi 1-2, menedzsment), mérnöki kommunikáció meg egy csomó műszaki h*leység.

Amit írtál is a kérdésben, a természettudományosokkal nem hinném, hogy baj lenne. Van matek 1-2, ahogy tudom, ugyanazt veszitek.

Fizika, mechanika, stb.

Nem tudom, jogból mit vesztek, közgázból.


Amúgy elsőéves vagyok, tehát hallomásból tudok dolgokat meg nézegettem a mintatantervet is.

2012. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Aha, többé-kevésbé megvannak, amiket írsz, igazából a műszaki tárgyaktól, mechanikától tartanék egy kicsit, azokból nem lenne jó, ha sokat kellene pótolni. Ez melyik suli egyébként?
2012. dec. 5. 20:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk csak alapszak van, így a te szempontodból nem fontos most. De tényleg.
2012. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem simán jelentkezhetsz :) van pár ismerősöm aki környezettanról ment környezetmérnök msc-re :)
2012. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi! És azt meg tudod mondani, hogy melyik suliba mentek MSc-re? Az is érdekelne, hogy melyikből, ha tudod esetleg. Én levelezőn szeretném megcsinálni, szóval a bejárás miatt a lehetőségeim korlátozottak lennének.
2012. dec. 6. 12:50
 10/17 anonim ***** válasza:

Biztos nem szeretnél valami más MSc-re menni? Vagy akár újrakezdei BSc-vel?

Vagy környezettudomány MSc és környezetkutató?

2012. dec. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!