Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013-ban az orvosi egyetemekre...

2013-ban az orvosi egyetemekre kb. milyen eredménnyel lehet bejutni államilag finanszírozott formában?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, sok mindenen múlik ez, beleértve az érettségi eredményekböl összeálló felvételi ponthatárokat, meg maga az érettségin is sok minden múlhat (idén pl. szerintem a biosz és a kémia az átlagnál jóval nehezebb volt és ez szerintem a pontszámokon is látszott, pl. a Pécsin 2 ponttal csökkentették is), mivel (remélem) az átlageredményt is figyelembe szokták venni.


De most, hogy már vannak kiszivárgott adatok a keretszámokról (lejjebb olvashatjátok), illetve a 2013-as felvételiben már az is érvénybe lép, hogy immáron két emelt szintü érettségi kell az orvosira, tehát most már szinte biztos, hogy emelni fogják a pontokat. Véleményetek szerint ezek alapján milyen teljesítményt kellene produkálni, hogy felvegyenek valamelyikre (legyen mondjuk Pécs, idén oda kellett a legkevesebb)?

Ha mondjuk a vitt év végi jegyekben van egy vagy két négyes és az érettségi átlagod 80 % körül van (tehát az összes érettségid legalább 80 %-os), az szerintetek már elég lenne? (Tételezzük fel, hogy a biosz és a fizika/kémia országos érettségi átlag olyan 70-80 % között lenne.)

Bocsi, ha egy kicsikét zavarosan írtam le, negyed egykor már kicsit hulla vagyok. xD


Egyébként a keretszámokra még egy kis kiegészítés: az idei tanévre 2800 államilag támogatott hely volt az orvosira, a mostani kiszivárgott statisztika szerint ez jövöre 2350 lenne, tehát 450-nel csökkenne. Köszönöm elöre is és bocs, ha valamit elírtam! :)


2012. dec. 5. 00:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A Semmelweisre a mindenből 80% kevés, a többire meg necces. És azt hogy az országos átlag milyen nem jó nézni, azt kell nézni hogy az orvosira jelentkezőknek milyen, és általában akik orvosira mennek legalább az egyik 90% körülire szokott sikerülni.
2012. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Kicsit el vagy tévedve.

Nem csökkentik meg emelik. Ki csökkentené/emelné? Szerinted valaki a hasára üt? Vagy az egyetem szabja meg?

Dehogy.

Sorba állítják a jelentkezőket, a keretszám alapján meghúzzák a határt, aki felette van, azt felvették. Az utolsó felvett ember pontszáma a ponthatár.


Jó eséllyel túl nagy változás nem lesz.

Nem ezzel kellene foglalkozni, hanem normálisan tanulni és minél több pontot összeszedni.

2012. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

De ha csökken a keretszám, akkor kevesebben jutnak be.

Ha kevesebben jutnak be, akkor azok közül is csak azok, akik jobb teljesítménnyel bírnak.

Akik pedig jobb teljesítménnyel bírnak, azoknak több pontjuk van és ez alapján gondoltam, hogy emelni fogják, de elég ha csak azt nézzük, hogy már 2 emelt szintű érettségi kell hozzá, ergo a maximális többletpontot viszed, míg idén elég volt egy emelt, ha kettőt csináltál, az plusz 50 pont volt.

De legyen neked igazad és ne változzon sokat! :)

2012. dec. 6. 10:17
 4/27 anonim ***** válasza:

1. Egyáltalán honnan veszed, hogy csökkentik?

2. Az addig oké, hogy megvan az 50 pluszpontja, de értelemszerűen két emeltet szarabbra fog megírni, mintha közepet csinálna...

2012. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

1. Nincs még kint a hivatalos lista, de állítólag 700-zal csökken az orvosira a keretszám. Amíg idén 1800 teljes állami ösztöndíjjal finanszírozott hely volt, addig jövöre 1100 lesz.

2. Lehet, hogy gyengébb lesz az emelt, de a plusz 50 pontnak hála sokkal több pontot kapna, mintha egy közepet csinálna csak.

De szerintem erröl már kár vitázni, hiszen most már az orvosira automatikusan két emeltet viszel, tehát a max. 100 többletpont megvan.

2012. dec. 6. 11:37
 6/27 anonim ***** válasza:

van B terved orvosin kívül?

csak mert én nem tudom mi lesz így........ tanácstalan vagyok

2012. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Van, persze.

A gyógyszerészetin gondolkozok még.

2012. dec. 6. 17:19
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a két emelt miatt nem fog nagyon növekedni, mint már leírták, sokkal nehezebb őket jól megírni, mint egy középszintűt, saját tanárral, konkrét tételekkel. Én is most a keretszámok miatt bizonytalanodtam el..:S Eddig nem vártam nagy növekedést. 420-425re számítottam kb(vidéken), de így mostmár foglalmam sincs. Félek..:S Kérdező, te mire tippelsz, mennyi lesz szerinted a ponthatár?
2012. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A keretszámokat a kiszivárgott adatok szerint 700-zal csökkentik, így amíg 2012 szeptemberérben 1800-an kezdhették el, addigra jövöre 1100-an vághatnak bele. Bár szerintem ez is durva, de még mindig jobb, mint modjuk egy jogi vagy egy agrári, amit szinte teljesen lenulláztak.

De két emeltet kell egyszerre csinálni és én is azon az állásponton vagyok: egyszerre, két emeltet baromira nem egyszerü jóra megírni. Bár már a tavalyiakon is szerintem úgy lehetett nagyobb eséllyel bejutni, hogy két emeltet csinálsz, a pontokat azonban úgy számolták, hogy középpel is be lehetett jutni (szerintem). Ezzel ergo te nem vihetsz plusz pontot, hiszen a 100 pontot megkapod, alapból. Szerintem sajnos emiatt is emeléssel számolnak.

A legfontosabb pedig szerintem majd a jelentkezök száma és az érettségi eredmények: az idei biosz és kémia szerintem nagyon nehéz volt, ha írtál olyan 70-75 %-ot, már szerintem bejuthattál vidékre. Nem tudom, hányan fognak jelentkezni orvosira, ha azt veszem alapnak, hogy kb. ugyanannyian, mint idén, akkor szerintem olyan 80-85 %-osat kéne írni. Ha mellette a másik érettségid szintén 80 % körül lenne, az év végi jegyeid között lenne 2-3 négyes, az érettségi átlagod meg szerintem olyan 80 % körül lenne, akkor azzal szerintem már bejutsz, ha nem is a SOTE-re, de vidékre. :)

Próbáltam ezzel kapcsolatban számolni (ez a b.rom felvi-s kalkulátorral nem lehet bejelölni az orvosit, úgy meg össze-vissza számol -,- ), szerintem ezzel olyan 435 pontod lenne az 500-ból, szerintem ez már elég lesz. Idén a Pécsin 415 volt a ponthatár, ez egy durva, 20 pontos emelés lenne.

De mondom, itt a biosz/fizika/kémia átlagok is számítani fognak, illetve, hogy hányan jelentkeznek.

Ha kb. ugyanannyian jelentkeznek majd, mint idén és megint nagyon nehéz lesz, akkor nem lesz akkora emelés, de ha simán össze lehet hozni olyan 80-85 %-ot, akkor már durvább emelés lesz és szerintem (és remélem ez max. 20 pontos emelés lesz).

Tehát szerintem olyan 430-440 között számoljunk, vidéken! :)

2012. dec. 10. 22:45
 10/27 A kérdező kommentje:

De ne legyen igazam!

Ez lemaradt a smiley elött. :D

(Nem túl kényelmes tab-bal írni.)


Lényeg, hogy tanulni kell és jól fel kell készülni. Ha egy 80 %-os átlaggal, meg 4-5 év végi négyessel nem lehet bejutni, vidékre sem, akkor ebbe kár nagy álmokat fektetni, legalábbis én így vagyok vele. :/

90 % körüli eredményeket én nem tudok produkálni, szóban nagyon jónak tartom magam, de az írásbeliken kevésbé. :(

Szóval bizakodjunk és tanuljunk! :)


(És örüljünk, hogy még egyáltalán van államilag támogatott hely, szerintem 5-10 éven belül már ennyi sem lesz. :(( De megint ne legyen igazam! :) )

2012. dec. 10. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!