Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idén a mentőtisztire...

Ha idén a mentőtisztire jelentkezek és felvesznek, de jövőre meggondolom magam és orvos szeretnék lenni hogyan kell jelentkeznem? Beszámítanak bizonyos tárgyakat?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem újra kell felvételizni. Ha annyi pontszámmal vesznek fel mentőtisztire, hogy az orvosira is elég lenne, akkor nem lesz gond. De nem hiszem, hogy onnan beszámítanának tárgyakat. Nálunk a SOTE-ra idén rengeteg vendéghallgató érkezett Debrecenből, még nekik is szinte minden tárgyat meg kell csinálni, pedig ők már elvégezték az első évfolyamot. Azt hiszem, egyedül a kémiát nem:)
2012. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak beszámítani semmilyen tárgyat sem, teljesen más a két képzés. A másik meg, hogy ha felvesznek,aláírod a hallgatói szerződést, utána otthagyod 1 év múlva, akkor ki kell fizetned a tandíjat arra az egy évre. Inkább hagyj ki egy évet, érettségizz le újra, azzal tudod növelni a pontjaidat, és akkor egy évvel később jelentkezz újra.
2012. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kifizetni. Az a lényeg, hogy ne lépd túl a támogatott félévek számát. Én például idén kezdtem orvosin, ez az első félévem. Ha mondjuk a második szemeszter után úgy döntök, hogy máshol folytatom, akkor nem kell fizetnem semmit. Az a lényeg, hogy a másik képzés ne legyen hosszabb 10-2=8 szemeszternél, vagyis 4 évnél. Különben a többletet nekem kell kifizetnem.
2012. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán valamennyi tesit

beszámítanak

2018. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!