Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szak előír egy kötelező...

SparkyMaster kérdése:

Ha egy szak előír egy kötelező emelt szintet, akkor azért jár az 50 pont?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány szakra szeretnék jelentkezni, és kettő vizsgát kell választani az alábbiak közül, az egyiket azonban emelt szinten kell teljesíteni: magyar, matematika, történelem, társadalomismeret, idegen nyelv. Nekem angolból megvan az emelt szintű érettségim, hozzá a középfokú nyelvvizsga, és az lenne a kérdésem, hogy ezért az angol emeltért én megkapom e a pluszpontot, vagy csak a nyelvvizsgáért, vagy egyáltalán nem kapok pluszpontot?

#kötelező emelt szint
2012. dec. 5. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyazon nyelvnél nem kaphatod meg az emeltért járó pluszpontot (50 pont), és a nyelvvizsga pontot is. Ez azért van így, hogy ugyanazért a dologért ne tudd kétszer bezsebelni a pontokat.

Tehát vagy az 50 pontot kapod meg az emeltért, vagy a 28-at a nyelvvizsgáért, de a kettőt együtt soha sem.

2012. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Itt most igazából nem is a nyelvről van szó. Akkor úgy kérdezem, hogyha mondjuk történelemből lenne emeltem, és ez lenne a kötelező emelt szintem, akkor azért járna -e az 50 pont?
2012. dec. 5. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze. Miért ne járna?

Ha felvételi tárgy, megkapod az 50 pluszpontot. (Csak annyi a feltétel, hogy max 100 pontot szedhetsz össze a pluszpontokból.)

2012. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve akkor jár, ha legalább 30%-ra megírod.
2012. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért kérdeztem, mert úgy hallottam, hogy a kötelező emelt szintnél (pl. orvosinál a biológia), hogy azokért nem jár a pluszpont, de akkor ezek szerint rosszul hallottam...
2012. dec. 5. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én ilyenről nem hallottam még.
2012. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De, jár érte. Viszont ahogy már írták: az angol emeltért és a nyelvvizsgáért nem kapod meg kétszer a pontot. Így 50-t kapnál.
2012. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!