Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem/kar érné meg...

Melyik egyetem/kar érné meg jobban? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni abban az ügyben, hogy az alábbi egyetemek/karok közül melyikkel lehetne a későbbiekben a legnagyobb eséllyel elhelyezkedni.


BKF-Turizmus-vendéglátás

NKE-Közigazgatás-tudományi Kar,vagy Rendészettudományi Kar

OE-Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar(munkavédelmi mérnökasszisztens)


Szerintetek melyiknek van "biztos" jövője?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2012. dec. 5. 22:04
 1/3 anonim válasza:
BKF-es diplomát nem szereznék, nem szeretik a munkáltatók, kb semmit nem kell tenned, hogy diplomád legyen. OE-re mérnöknek akkor menj, ha előtte tanultál már ilyesmit, szereted a fizikát,jó vagy matekból, és van kitartásod hozzá, mert nem lesz egyszerű, viszont megbecsülik és megfizetik. NKE-ről nem tudok nyilatkozni, onnan nincsen sem ismerősöm, sem tapasztalatom. :)
2012. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az elsőnek, honnan van az az infója, hogy nem szeretik a BKF-es diplomát a munkáltatók, meg hogy semmit nem kell tenni a diplomáért... ez egyáltalán nem így van...

Három különböző területet írtál, és manapság azt megjósolni, hogy minek van biztos jövője, elég nehéz...

A turizmus-vendéglátás esetében biztos, hogy keményen kell dolgoznod és tapasztalatokat, kapcsolatokat szerezni a főiskolai évek alatt, hogy amikor végzel, akkor ne nulla tapasztalattal vágj neki a munkakeresésnek, meg úgy általában az életnek. Azt tudom, hogy a BKF-en minden segítséget megadnak ehhez: van Karrier Centrumuk, akik csomó szakmai gyakorlati helyet kínálnak a hallgatók felé külföldön és belföldön egyaránt, folyamatosan szerveznek szállodalátogatásokat, szakmai beszélgetéseket meghívott vendégekkel, meg sok más egyéb.

Szóval szerintem gondold át, hogy melyik érdekel igazán, mindenképpen menj el nyílt napokra, beszélgess tanárokkal, hallgatókkal, nem kell elsietni, február 15-ig van még idő :).

[link]

2012. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a nyílt napokra meg feltétlenül elmegyek! :)
2012. dec. 6. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!