Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok jól szituált,...

Nem vagyok jól szituált, viszont az IBS-en szeretnék továbbtanulni. Hogyan oldhatnám meg a finanszírozást?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
diákhitel 2
2012. dec. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a diákhitel 2 nem csak állami egyetemeknél vehető igénybe?
2012. dec. 7. 18:37
 3/12 anonim válasza:

Diákhitel felvételére jogosult mindenki, aki:


35. életévét még nem töltötte be*,

magyar állampolgár,

menekültként elismert,

letelepedési vagy bevándorlási engedéllyel rendelkezik,

a Rendeletben meghatározott jogcímen** Magyarországon szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezik.

A hallgatói hitelt felveheti, ha:


felsőoktatási intézményben érvényes hallgatói, tanulói jogviszonnyal rendelkezik,

lakóhelyét a személyi adat- és lakcímnyilvántartásba bejelentette,

az adott képzési időszakra bejelentkezett és

nem rendelkezik érvényes Diákhitel szerződéssel.


Milyen szakra szeretnél menni? (Én is ott tervezem a továbbtanulásomat)

2012. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jajj, de örülök, hogy van ez a lehetőség!:) Azt hittem, nem alkalmazható. Egyébként honnan linkelted be? Hogy milyen szakra menjek, még nem döntöttem el. Tudod van még két évem, mert a felsőoktatásba való belépés előtt szakmát szerzek. És te milyen szakot néztél ki? Milyen jó végre valaki olyannal kommunikálni, aki oda szeretne menni! Személyesen még nem találkoztam ilyen érdeklődésű emberrel. Ha van kedved néhány szót váltani a továbbtanulásról vagy az IBS-ről, szívesen dumálok.:)
2012. dec. 8. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazán kár többmillió forint tartozást vállalnod azért, hogy egy jó egyetemhez képest (pl. BCE ilyen kategóriában) egy gyakorlatilag nem éppen komolyan vehető diplomát szerezz. Aki úgy megy oda, hogy "jól van, gazdag vagyok (pontosabban gazdagok a szüleim), el kéne végeznem valami könnyű, nem túl megterhelő egyetemet, tök mindegy, hogy ér-e valamit a diploma, mert a szüleim úgyis szereznek nekem valami kamu munkát" - na őnekik még akár meg is éri odamenni. Viszont valakinek, aki ezt nem tudja kifizetni (ez úgy a magyar lakosság 95%-a...), nem hiszem, hogy megérné ilyen egyetemre mennie, ráadásul lehet, hogy szarul érzi majd ott magát, hogy az évfolyamtársai mind milliomoscsemeték, ő meg esetleg nem engedhet meg magának évente több külföldi utazást... Ha mindenképpen bizniszmen akarsz lenni, menj a Corvinusra - ha nem is lesz állami hely, a fizetős ára is harmada az IBS-nek, ellenben egy komoly, minőségi diplomát ad, amit mindenhol jó szemmel néznek. Ha meg esetleg nem vennének fel oda, (mivel így ismeretlenül senkinek nem fogom azt mondani, hogy ne menjen egyetemre, ha még önköltségesre sem veszik fel), akkor is ott van még a BGF, ahol azért szintén nem semmibe vehetők a képzések.
2013. jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Annyit azért hozzátennék, hogy a BGF és a Corvinus sem ad olyan brit diplomát, ami a The Guardian 120-as listáján a 16., a The Times minősítése szerint pedig a 21. legjobb angol felsőoktatási intézmény. Másrészt a Corvinuson az angol nyelvű képzés 690 ezer HUF/félév.

Ezt a "könnyen elvégzed; kamu munka stb." szöveget pedig felesleges mondogatni, mert egyáltalán nem könnyű angolul elvégezni egy iskolát, és a statisztikák is megcáfolják ezt, ugyanis sosem volt gond a diploma utáni elhelyezkedéssel/fizetéssel.

2013. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ebből okosodjon ki az ember!:) Utolsó, remélem igazad van, még mindig reménykedem abban, hogy megérné...bár ismerek olyat, akinek (ha jól tudom) nem sikerült elhelyezkednie ezzel a diplomával, de szerintem döntő százalékban megérné...Remélem. Valahogy a röghöz kötéssel kapcsolatban ellenérzéseim vannak, szóval ha már így is úgy is hitelt kell felvennem, akkor talán egy nemzetközi diplomáért jobban megérné. Esetleg van itt olyan, akinek konkrét tapasztalatai vannak?
2013. febr. 4. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én az IBS-en vagyok 3. éves, szóval konkrét tapasztalataim vannak, illetve több ismerősöm is tanul BGF-en vagy Corvinuson...(Szívesen válaszolok konkrét kérdésekre itt vagy privátban is)
2013. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én azt gondolom, hogy nagyon sok lehetőség rejlik ebben az iskolában, csak tudni kell kihasználni. Aki rendesen odateszi magát, tanul keményen és komoly tervei vannak, annak szerintem nem lesz gond az elhelyezkedéssel. Bár nekem nincsenek személyes tapasztalataim,de én is oda szeretnék menni továbbtanulni.
2013. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyébként a legkiemelkedőbb diákok komoly tandíjkedvezményt kapnak, az iskola oldalán erről találsz bővebben információkat
2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!