Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegedűljek vagy gitározzak?

Hegedűljek vagy gitározzak?

Figyelt kérdés
Ha úgyveszzük mindkettőt tudom használni csak most egy olyan döntés előtt állok hogy melyiket is tanuljam tovább. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

2012. dec. 6. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
igen
2012. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez tényleg a te döntésed, ha már ismered mindkettőt. Személy szerint hegedülnék, ha lenne bármennyi érzékem a zenéhez és lenne rá lehetőségem. Gitározni minden második ember tud valamennyire.
2012. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Igen... a gitár nagyon divat hangszer lett mostanában. Az pedig, hogy minden második ember tud valamennyire gitározni.. hát igen.. megtanulják a Stairway to Heaven-t, meg az egyszerű dalt és azt hiszik, hogy ők a legjobb gitárosok, és mindenkit lenéznek (én így látom, senkit nem akarok megsérteni.) A kérdésre válaszolva: válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Én a gitárt választottam és kifizetődött. Nekem a gitár sokkal egyszerűbb, mint a hegedű (valószínűleg azért, mert hegedülni nem tudok.) De akármelyiket is választod, fontos, hogy teljes odaadással csináld, mert különben te is csak egy leszel a sok ember közül, aki el tudja játszani a Stairway to Heavent, meg az Egyszerű Dalt.
2012. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, énis ezt akartam mondani, hogy attólmég hogy sokan gitárt választják, nyugodtan vágj bele, mert a gitárosok (főleg az ilyen magamtól/könyvből tanulok, "gitárosok") nagy része szar. úgyhogy ha te jól csinálod, és jó a tanárod, akkor lehetsz gitáron is különleges
2012. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, szóval... nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D. Az az én bajom, hogy az egyik percben gitároznék, a másikban pedig hegedűlnék... jelenleg hegedűlnék de sztem fél óra múlva változik xD. Az új kérdésem az, hogy ha zenélésből akarok megélni akkor melyikből tudnék jobban megélni? Erre várok válaszokat. Előre is köszönöm.
2012. dec. 10. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Zenélésből megélni... Hát sok szerencsét és kitartást.

Gitárral könnyűzenei bandákhoz csapódhatsz, az nem feltétlenül rossz dolog, főleg amíg fiatal vagy. Még kisvárosban is lehet vele ezzel érvényesülni valamilyen szinten, kemény munkával talán megélhetés lehet belőle, bár válság közepén talán az emberek annyira nem akarnak kis együttesek koncertjeire költeni. De csak magamból indulok ki.

Hegedűművész már más kategória, komolyzene... Ha téged ez vonz inkább, akkor errefelé tendálj. Bár ha hegedűn játszol valami lazábbat, például mint Garrett, az is sikeres lehet.

2012. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Zenélésből megélni. Tényleg bátor vagy és tisztellek, amiért ilyen dologba bele mersz kezdeni/gondolni. Úgy gondolom, hogy a gitárral több esélyed van, mint a hegeduvel. Bár Magyarországon még azzal sem biztos. Mindenképpen fontos, hogy különlegesen csináld amit csinálsz, mert minél egyedibb valakinek a játéka annál jobb zenész és szerintem ezzel egyenesen arányos a nézettsége
2012. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Majdnem elfelejtettem. A zene világában nagyon fontos, hogy jól el tudd magad adni. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy mindenhova nyomulj be, de próbálj magad köré egy kapcsolat-rendszert kiépíten, amihez "hozzá tudsz nyúlni"(annyit akar ez jelenteni, hogy legyenek ismerőseid a klubok tulajdonosai, vagy intézmények zenei vezetői, mert ők talán le tudnak szervezni egy haknit amikor nagyon szükséged van rá) sok szerencsét kívánok a zenéléshez, remélem összejön. Előző voltam.
2012. dec. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!