Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, anyámék nem...

Mit csináljak, anyámék nem engedik, hogy gitározzak, FONTOS (? )

Figyelt kérdés

Szóltam nekik,hogy szeretnék venni egy gitárt a SAJÁT pénzemből,ki is néztem interneten,van egy barátnőm is aki megtanítana és NEM ENGEDIK!

Elösször ilyet szól az apám,hogy ahhoz kitartás kell,hogy megtanul gitározni és neked nincs!(hát kössz...)

Aztán szóltam anyámnak aki meg azt mondta,hogy elötte tegyek valamit ennek érdekében(mindent megtettem,ahogy fent is leírtam..),meg,hogy ha kijavítom a jegyeimet(mi köze van a jegyeimnek ehez???????Erre én mondtam neki,hogy saját pénzemből veszem és semmit nem kell fiztniük.Erre csak mondta a saját szövegét,és tiszta ideges volt...!

Aztán nagyon ideges lettem és azt mondta,hogy a barátnőm régi gitárját megvehetem ha keresek gitártanárt(amit nem tudom minek,mert barátnőm megetanítana...)


2011. dec. 27. 00:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A szüleidnek teljesen igaza van, ha nem akarják, hogy értelmetlen dolgokra költsd el a pénzedet. Természetesen nem a zene értelmetlen, hanem az, hogy vegyél egy gitárt, amin valószínűleg magadtól nem fogsz megtanulni játszani és csak otthon fog porosodni. (A húgom ugyanezt a hisztit leművelte, tapasztalatból mondom.) A barátnők az esetek 90%-ában nem tanítanak meg, ez csak a kezdeti lelkesedés. Tehát ha komolyan gondolod, és zenélni is akarsz rajta, keress egy tanárt, aztán ha látják, hogy komolyan gondolod, biztosan megveheted. Egyébként meg gondolom a SAJÁT pénzedet is a szüleidtől kaptad, nem? :)
2011. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A nagyszüleimtől kaptam,és ha ő nem tudna megtanítani akkor szerintem egyértelmű,hogy elmennék egy tanárhoz,nem beszélve arról,hogy most 2 barátnőm is kért és nekik megvették a szüleik én meg a saját pénzem nem költhetem arramire akarom..:| így majd szendvicsekre fogom költeni a büfében..
2011. dec. 27. 00:27
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
ha van kitartásod és szorgalmad meg lehet tanulni tanár nélkül is. Már segítségnek ott a net, a guitarpro progi, könyvek videok. De nagyon sok türelem kell és idő. Én 10 éve gitározok, és tanár nélkül tanultam meg.
2011. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
de ha csak a barátnőid miatt vennél, mert nekik van hagyd a fenébe.
2011. dec. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem miattuk,mert én találtam ki!
2011. dec. 27. 00:30
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

a szüleid most óriási hibát követnének el, ha nem engednének gitározni. először is mindenféle társadalmi szerep (tanár-diúk, szülő-gyerek) nélkül és elhagyásával minden embernek joga van ahhoz hogy azt csinálja amit szeretne, amihez kedve támad, ha ez mások boldogságába nem ütközik.

a szüleid hihetetlenül tudatlan és primitív emberek!

vedd meg a gitárt, gyakorolj, tanulj, énekelj, zenélj, alkoss! ezt nem vehetik el tőled!

sose hallgass a szüleidre, másokra, csak arra amit TE SZERETNÉL, amit te látsz jónak!!!!

2011. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
sátánista vagy?
2011. dec. 27. 01:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Íratkozz be a helyi zeneiskolába, ott tanulhatsz, plusz általában hangszert is biztosítanak a gyakorláshoz. Így nem kell venned gitárt (amit ne is vegyél hozzáértő nélkül, mert nagyon be lehet vele faragni, tudom, mert magam is gitározom évek óta, már több gitárt is vettem, de soha nem egyedül, saját kútfőből, hanem szaksegítséggel) és ha egy év múlva még mindig élvezed a hangszert és akarod folytatni a tanulást, akkor már szerintem a szüleidnek sem lesz kifogása, hogy vegyél egyet magadnak.
2011. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A sportról és a zenélésről letiltani egy gyereket a legnagyobb baklövés egy szülő részéről. Oké, ha a tanulás rovására megy...az még érthető, de amúgy??? Nem hogy örülnének, hogy nem a parkban füvezel, meg iszol, hanem valami értelmes elfoglaltságot találtál ki magadnak. Páromnak is mindig azt mondta az apja, hogy úgyse tanulna meg, mert kitartás kell, 30 évig nem vette le a fiának a gitárt a falról, ha mégis, a kezébe sem adta, mert úgyse tud megtanulni... Most 30 évesen megtanult egyedül tanár nélkül könyvből, és netről gitározni, gondold el, ha ezt 7 évesen az apja engedi... Már lehet hogy zenész lenne. Na mindegy. Ne hagyd magad! Vagy esetleg mutass meg nekik néhány kommentet. Sok sikert!
2011. dec. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, hiszti helyett kezdd el használni az agyad. A barátnődnek ezek szerint van gitárja, azt kölcsönadhatja neked, taníthat azon. Ha látják a szüleid, hogy tényleg érdekel, foglalkozol vele és megy is, biztos engedékenyebbek lesznek.

Amúgy 15 évesen én is azt hittem, hogy minden 2. gondolatom megváltja a világot, de 10-ből 9 ötletemre ráuntam elég hamar. Csak te ezt most nem hiszed el, mert ilyenkor mindenent jobban tudtok azoknál, akik ezt megélték már és van némi tapasztalatuk...

2011. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!