Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire van szükség egy jó...

Roland1111111 kérdése:

Mire van szükség egy jó villamosmérnöknek?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok.Mindenképp a Jedlik Ányos Gépipari és sz. szakközépiskolába szeretnék menni.2 szak között vacilálok: szoftverfejlesztő(főleg programozás) vagy műszaki informatikus(főleg elektronikai ismeretek). Melyikkel járok jobban ha villamosmérnöknek készülök?

Tudom,hogy az elektronikára nagyobb szükség van,de úgy hallottam ,hogy a programozás is nagyon fontos egy villamosmérnöknek.



2012. dec. 6. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A válasz egyértelmű: műszaki informatikus.


Programozni egyébként magadtól is meg tudsz tanulni pl.

Pascal / C / Assembly nyelveken. Rengeteg jó könyv van.

A hardveres alap sokkal fontosabb egy villamosmérnöknek.


Most villamosmérnök hallgató vagyok.

2012. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. dec. 10. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos ha villamosmérnöknek készülsz, hallgass végig, kérlek. Én egész kis korom óta (óvoda) foglalkozom kisebb nagyobb szinten elektronikával, szerencsére volt/van segítségem a családban, szóval ez nálunk "ragályos". Őszintén mondom, nem ajánlom a Jedliket, ha tényleg ez érdekel. Én ide jártam műszaki informatikus szakra, megbántam. És velem együtt az egész osztály. El is mondom, miért:

szakmai tanárunk egy jó volt, ő már nyugdíjas. Rendszeresen elmaradtak az óráink, ha meg is volt tartva, nem csináltunk semmit! Tananyag volt a szalagos magnó (kazettás előtti), a csöves Videoton TV és a Commodore 64 (bár utóbbit nem mondták ki, de a bemutatott számítógép-modell arra vonatkozott). Soha egy üzemben nem voltunk, de a gazdasági informatikusok (!!!) eljutottak a Rábába és az Audiba is. Bár ez mellékes.

Tudom, hogy nagy a híre és jól el tudják adni magukat, de ez csak a külsőség. Elektronika szempontjából egy nulla sajnos. Semmi olyat nem tanultunk, ami ma korszerű, az iparban használják és esetleg egyetem elvégzése nélkül megélhetsz belőle. Amatőr programokat (TurboC 2011-ben stb. :D) használtunk.

De ha érdekel a programozás és az elektronika, itt egy jó téma: PIC mikrovezérlő. "C" és sok egyéb nyelven lehet programozni, hihetetlen dolgok valósíthatók meg vele. Ugyan az eszközök rendelkezésre állnak, de ALIG foglalkoztunk a témával, mert a tanár a maszek ügyeit intézte. Helyette papíron terveztük a '80-as években is kiöregedő vezérléseket. Nem túlzok, sajnos igaz. Utolsó évben mindenki utálta az elektronikát, pedig sokan ez volt az ok, amiért ide jelentkeztek.

De ha elektronika, ott a forrasztástehnika: alap dolog, hogy az alkatrészeket be tudod ültetni a panelra. Forrasztópákát utoljára 11. osztály közepén vettünk a kezünkbe, összesen két apró panelt raktunk össze. Egyetlen egy SMD alkatrészt nem láttunk, nem forrasztottunk. Pedig a jövő ez, nem a 40 lábú DIP-tokos IC. A panel készítés alapja a NYÁK-tervezés. Egy hihetetlen gyenge és amatőr programmal tanultuk, mert "ez a jó". Egy osztálytársamat kiröhögték idén, amikor a munkahelyén ezzel akart dolgozni. Komolyabb feladatokra alkalmatlan, minden hozzáértő ezt mondja. Digitális technikából nem tudunk semmit, szív mindenki az egyetemen rendesen.


Nincs semmiféle Jedlik fóbiám, nem esküdtem fel a rendszer ellen, ezek sajnos TÉNYEK. Ha tényleg jó szakember akarsz lenni, és azt szeretnéd, hogy az egyetemen a villamos tárgyakból ne legyen gond, a PÁGISZ-t ajánlom. Kisebb a híre, de hidd el, hogy sokszorosan magasabb a színvonal. Amit tudok, nagyrészt az ottani barátaimtól, ill. jóban vagyok egy ottani tanárral. Láttam a felszerelést, voltam órán vendégként, és a mai napig bánom, hogy anno nem oda jelentkeztem.

Pl. PIC programozás órán olyan dolgokat csináltak, hogy nem tudtam hozzászagolni se a témához. Pedig a Jedlikben kitűnő voltam belőle. Forrasztási gyakorlat ipari környezetben, NYÁK tervezés CAD kategóriájú ipari szoftverrel stb. stb.. A másik az, hogy itt a tanárok törődnek a diákkal, nem lenézik. Ha segítséget kérsz, segítenek és nem elhajtanak, hogy te ahhoz úgy sem értesz (velem megtörtént). Programozás van itt is, nem is gyenge.


Amit láttál, az egy nagyon ügyes marketing fogás a Jedlik részéről, de a nyitott kapuk napján bemutatott cuccok jó része a raktárban pihen év közben. Sosem használtuk őket.

A döntés a tied, én csak megosztottam a -nem túl jó- tapasztalataimat.

2012. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ! megfontolom a págiszt mert vannak ott ismerőseim jókat mondanak róla, csak a közösséggel lehetnek gondok.
2012. dec. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!